Ana Sayfa Eğitim Manavgat İHL’ nde Geleneksel Pilav Günü (Video Haber)

Manavgat İHL’ nde Geleneksel Pilav Günü (Video Haber)

0

Manavgat İmam Hatip Lisesi’nin (İ.H.L.) Geleneksel Pilav Günü okul bahçesinde gerçekleştirildi. Pilav Günü’ne okuldan mezun olan öğrencilerinin yanı sıra İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih Türköz ve İlçe Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Hasan Kırteke katıldı.

1975 yılında eğitim öğretime başlayan Manavgat Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde tören Beden Eğitimi ve Spor Öğretmeni Abdülkadir Akça’nın nezaretinde İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

İmam Hatip Lisesi öğrencisi Suffi Han Erdoğan’ın Kur-an Tilaveti okumasının ardından konuşmalara geçildi.

Okul Müdürü Turan Aslan kuruluşundan bu yana eğitim alanında yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi. Aslan, “ Binlerce mezun veren, sadece Manavgat’ değil ülkemize değer katan ve 1975 yılından bu yana insanın hayatında önemli hatıraları barındırdığı bir eğitim kurumunda görev yapmanın mutluluğunu duyuyorum” dedi.

Manavgat Dini Öğrenim Kurumlarını ve Öğrencilerini Destekleme Derneği Başkanı Manavgat eski Müftüsü Mehmet Ali Öz yaptığı konuşmada, liseye geçiş sınavında başarılı olan öğrencilere dernek olarak burs vereceklerini söyledi. Mehmet Ali Öz ayrıca okulun arsasını bağışlayan Berberoğlu ailesine de bir kez daha teşekkür etti.

Manavgat İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih Türköz ise, Manavgat’ın eğitim hayatına renk katan Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin geleneksel hale getirdiği Pilav Günü’ne katılmaktan onur duyduğunu söyledi.

Şiirlerin okunması ve semazen gösterisinin ardından yapılan yemek duası eşliğinde ikramlar misafirlere dağıtıldı.

Yemek duası ise Anadolu Gençlik Derneği Kaşif Grubunun en küçük üyesi Muhammed Asaf Gök tarafından yapıldı.