“Tüm ‘Canlarımızın Rızası’ ile aday adayı oldum”

0

31 Mart 2024 tarihinde gerçekleştirilecek olan Mahalli İdareler seçimlerinde Manavgat Belediye meclis üyesi aday adaylığı için Alevi Kültür Dernekleri ve Alevi Bektaşi Federasyonu’nun bir önceki Genel Sekreteri Ali Aktaş’ın aday olması dikkat çekti.

Ülke genelinde olduğu gibi Manavgat’ta da aday adaylarını birikimli ve deneyimli isimlerle güçlendirmek isteyen CHP’de, yerel seçimlerde yarışacak aday adaylarının partiye emek vermiş insanlardan oluşturmak için titiz davranıyor. Bu bağlamda geçmişte CHP’de Çolaklı Belde Başkanlığı da yapan Ali Aktaş’ın meclis üyesi aday adaylığı için başvuru yapması, partide memnuniyet yarattı.

Eşiyle birlikte partisinin Manavgat İlçe Başkanlığına gelen Ali Aktaş, aday adaylığı dilekçesini İlçe Başkanı Oykun Başar’a sundu.

“CHP’nin evlatları olarak sorumluluğumuz büyük”

Alevi Kültür Dernekleri Manavgat Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi görevini de yürüten Ali Aktaş açıklamasında; “3 Aralık Engelliler Günü’nde dernek yönetimi ve canlarımızla bir araya geldik. Yerel seçimleri masaya yatırdık. Seçim maratonunun başladığını ve bizlerinde Cumhuriyet Halk Partisi’nin evlatları olarak bu maratonda bilgi ve birikimimizle yer almamız gerektiğine inandık. Yönetim Kurulumuz ve tüm canlarımızın rızası ile Manavgat Belediye meclis üyesi aday adayı oldum. Bizim inanç ve felsefemizde ‘Rıza Almak’ çok önemli bir yer tutar. Şayet canlarımızdan bu rızayı almasaydım aday olmayı düşünmezdim” ifadelerini kullandı.

“Yerel yönetimde adaleti sağlamaya talibiz”

Ali Aktaş açıklamasını devamında, “Bu adaylık sıradan bir adaylık değildir. Bu adaylık sadece Ali Aktaş adına yapılan bir başvuruda değildir. Bu adaylık hak, hukuk gözeterek adaletli bir yönetime destek vermek ve Manavgat’a aşk ile hizmet etmek adaylığıdır. Yerel yönetimlerde adaleti sağlamak için bu göreve talibiz. Bir ve birlikte çalışarak bunu sağlayacağımızdan kimsenin endişesi olmasın.  Bu vesileyle Genel Başkanımız Özgür Özel’e ve İlçe Başkanımız Oykun Başar’a bir kez daha teşekkür ediyorum. Aşk ile…” dedi.