Ödül töreninde telif hakları vurgusu

0

59. Antalya Uluslar arası Antalya Altın Portakal Film Festivali  Cam Piramit’te    başlayan Karaalioğlu Parkı’nda son bulan kortej yürüyüşü sonrası Atatürk Merkezi’nde (AKM)  düzenlenen ödül töreninde  Perihan Savaş  Onur Ödülünü Antalya  Valisi Ersin Yazıcı’nın elinden aldı.

Daha özgür sanat, daha özgür sanatçı

Perihan  Savaş, yaptığı konuşmada  “Kalbim pır pır çarpıyor. Bu ödül beni 48 yıl öncesine götürdü. 17 yaşındayken Altın Portakal’ın en iyi kadın oyuncusu ödülünü almıştım. 48 sene sonra onur ödülü alıyorum. İnsanlar sevgiyle, saygıyla özveriyle işlerini yaptığı zaman o emek karşılığını buluyor. Bugün kortejde yıllardır hiçbir şeyin değişmediğini gördüm. 40 derece sıcakta bizleri bekleyip sevginizi gösterdiğiniz, hepinize çok teşekkür ederim. Az önce bakanımız emekler karşılıksız kalmamalı dedi. Sanatçıların emeklerinin karşılığı için telif haklarının bir an önce çıkarılması umuduyla. Daha özgür sanat, daha özgür sanatçı” diye konuştu.

Oktay Kaynarca’ya büyük ilgi

Eşkıya dünyaya hükümdar olmaz televizyon dizisiyle gönüllerde taht kuran, yeni başlayan “Ben bu cihana sığmazam” dizisi ile dikkatleri üzerinde toplayan Oktay Kaynarca, Antalya 59. Filim Festivali’nde en çok ilgi gören oyuncuların başında geldi.

Abdurrahman Büyükkeskin-Konyaaltı/Antalya