Milli Yol Partisi: Manavgat hakkı olanı ya alacak ya da alacaktır!

0

Milli Yol Partisi (MYP) Manavgat İlçe Başkanı Ali İhsan Kılınç, Türkiye’de il olmayı hak eden tek ilçenin Manavgat olması gerektiği görüşünü savundu. Kılınç “dünya insanlarının Türkiye’de birçok ilin adını bile bilmezken Manavgat’ı, Side’yi biliyor, tanıyor” dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı İstanbul Milletvekili Vedat Demiröz’ün,“Cumhurbaşkanı’mızın verdiği kararla Türkiye’nin il sayısının 100’e çıkacağı bir zamanda, inşallah Ahlat’ımızı da bu şehirler arasına alacağız. Buna da bürokrasi olarak hazırlıklı olalım” sözlerinin gündeme bomba gibi düşmesi ve Alanya’nın il olma olasılığının Manavgat’a nazaran daha yüksek gösterilmesine Milli Yol Partisi İlçe Başkanı Ali İhsan Kılınç büyük tepki gösterdi.

Siyasetçi olarak hepimiz suçluyuz

Manavgat’ın hak ettiği konuma gelememesinde bir siyasetçi olarak kendisinin de pay sahibi olduğunu söyleyen Kılınç, “ Siyasete bizim gibi gönül vermiş siyasetçiler neden bir araya gelemiyor? Uyanık olmamız gerekiyordu ama görüyorum ki hepimiz uyumuşuz” diye konuştu.

Milli Yol Partisi Manavgat İlçe Başkanı Ali İhsan Kılınç, yönetim kurulu üyeleri Av. Alev Yılmaz ve Mali Müşavir Osman Gül ile birlikte yapılan ortak açıklamanın satırbaşları şöyle:

Manavgat, Antalya’nın en büyük yüz ölçümüne sahip bir ilçe. Turizmin başkenti ve kalbi. Dünya Türkiye’de birçok ilin adını bile bilmezken Manavgat’ı, Side’yi biliyor. Devletimizin 100 il projesi var ise; 82’inci il olmayı hak eden tek yer Manavgat’tır. Manavgat devlete en çok vergi ödeyen ilçelerden biridir. Ülke ekonomisine artı değeri çok fazladır ama buna rağmen hakkettiği değeri bir türlü göremiyor.

 Manavgat için birleşmemiz lazım

Kendimi de işin içine katarak çok açık ve net söylüyorum: Bizim gibi siyasetçilerin uyanık olup, Manavgat için birleşmemizin zamanı geldi geçiyor. Biz neden birleşemiyoruz? Bu sorunun cevabı aranmalı ve acilen bulunmalıdır.

 Milli Yol Partisi olarak bu birleşmenin öncüsü olma kararlılığındayız. Genel Başkanım Sayın Remzi Çayır’a konuyla ilgili sunum yaptım. Manavgat’ta il olmak için verilen mücadelenin tarihini anlattım, her ne kadar geç kalınmış olsa da Manavgat’ın il olması gerektiği düşüncesini taşıdığını söyledi.

 Umarım diğer siyasi partiler destekler

 Genel Başkanım Remzi Çayır bu konunun takipçisi olacağını, Manavgat için en kısa zamanda Ankara’da nabız yoklayacağını, kulis yapacağını Manavgat halkına bildirmemi istedi. Bizim bu mücadelemize diğer siyasi partilerin de destek vererek kervana katılacağı umudunu diri tutuyorum. Şahsım ve Manavgat halkı adına sayın genel başkanıma teşekkür ederim.

 Milli Yol Partisi ilke olarak, “Hak verilmez, hak alınır” sözünü şiar edinmiştir. Bu bağlamda, Manavgat hakkı olanı ya alacak, ya da alacaktır.