Çevik, “Kurban Bayramı ve Babalar Günü Kutlu Olsun!”

0

Antalya İl Emniyet Müdürü Orhan Çevik, Kurban Bayramı ve Babalar Günü nedeniyle kutlama mesajı yayımladı. Çevik, “ Kurban Bayramı ve Babalar Günü’nü birlikte idrak etmenin mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

Çevik mesajında şu ifadeleri kullandı:

“Milletimizin sarsılmaz bağlarla birbirine kenetlendiği, millet olma şuurumuzun kuvvetlendiği, birlik ve beraberliğimizin pekiştiği, fedakârlığın ve teslimiyetin nişanesi Kurban Bayramı’nı hep birlikte huzur içerisinde karşılarken, varlıklarıyla gücümüze güç katan babalarımıza minnet duygularımızı sunacağımız “Babalar Günü’nü birlikte idrak etmenin mutluluğunu yaşıyoruz.

Ailemiz, akrabalarımız, komşularımız arasındaki bağların kuvvetlenmesine vesile olan Sıla-i Rahim’i ihtiva eden bayramlarımız;  aynı zamanda toplum olarak milli ve manevi değerler ile sahip olduğumuz şanlı geçmişimizle aramızdaki güçlü bağların en önemli halkalarından birini oluşturmaktadır.

Bayramlar vesilesiyle sevincimizi çoğaltmak, neşeyi yediden yetmişe herkese ulaştırmak, başkasının mutluluğu ile mutlu olmayı bilmek, acılarını paylaşmak necip milletimizin asli karakteridir. Böyle müstesna günlerin coşkusunu ve sevincini yaşarken zirveye çıkardığımız yardımlaşma ve dayanışma duygularını hayatımızın birkaç gününe değil her gününe yayabilmek, bu duyguları kalıcı hale getirebilmek için daha fazla çaba göstermeliyiz.

Emniyet Teşkilatı olarak, her zaman olduğu gibi halkımızın huzur ve güvenliğinin devamını  sağlamak için Kurban Bayramı tatili süresince 7 gün 24 saat yine görevimizin başında olacağız.  Vatandaşlarımızın sağ salim yolculuk yapabilmesine, sevdiklerine kavuşup bayramı en güzel şekilde geçirmesine odaklanıp, ilimiz genelinde trafik ve güvenlik tedbirlerini en üst düzeyde tutarak hizmet vermeye devam edeceğiz.  Bu hizmetleri yürütürken nice kahramanlıklarla dolu köklü ve şanlı tarihimiz, ülkemiz, bayrağımız, yıllardır koruduğumuz mukaddes değerlerimiz ve polisine her zaman güvenen destek veren sağduyulu siz değerli vatandaşlarımızın huzuru gururumuzdur.

Alınan bütün tedbirlere rağmen bilhassa trafik yoğunluğunun bayram tatili sürecinde artması nedeniyle, çoğu zaman dikkatsizlik sonucu meydana gelen trafik kazalarının, aile ve toplum hayatımızda açtığı derin yaraları millet olarak da yüreğimizde hissediyoruz. Bayramımızı coşku içinde tamamlayabilmek için herkesi her konuda daha hoşgörülü davranmaya, trafik kurallarına riayet ederek seyahat etmeye davet ediyorum.

Bu güzel bayramı, bugün ülkemizde huzur içerisinde yaşayabilmemiz için canlarını feda eden Aziz Şehitlerimize ve Kahraman Gazilerimize borçlu olduğumuzu unutmamalıyız. Bu vesile ile başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşları olmak üzere tüm Aziz Şehitlerimizi ve Kahraman Gazilerimizi şükran ve minnetle yâd ediyorum. Kurban Bayramı ve sonraki tüm bayramlarımızı milletçe en güzel şekilde geçirebilmek temennisiyle;

Siz değerli vatandaşlarımızın mübarek Kurban Bayramını şahsım ve teşkilat mensuplarım adına kutluyor, aileleriniz ve sevdiklerinizle beraber sağlıklı, mutlu ve huzurlu nice bayramlar diliyorum.

Kurban Bayramı’na denk gelen Babalar Günü vesilesiyle; başta kutsal değerlerimiz için destanlar yazan Şehit ve Gazi olan babalarımız ve canından daha çok sevdiği evladını vatana feda edip, övünç madalyasını göğsünde taşıyan Aziz Şehitlerimizin babaları olmak üzere tüm çocukların kahramanı ailenin temel direği, koruyucu ve kararlı duruşuyla evin güven kaynağı babalara ve baba adaylarına Babalar Günü’nde sağlık, huzur diliyorum.”