Başarıları Ödüllendirildi (Video Haber)

0

Ankara’da düzenlenen TÜBİTAK 55. Lise Öğrencileri Araştırma Proje Yarışması Türkiye Finalleri’nde, dereceye giren Namık Karamancı Fen Lisesi öğrencileri, eğitime verdiği desteklerle bilinen iş insanı Mehmet Ali Cengiz tarafından ödüllendirildi.

Fizik, Kimya ve Biyoloji alanlarında üç ayrı projeyle finale kalan öğrenciler, okulun toplantı salonunda Okul Müdürü Hasan Kökçü, proje danışma öğretmenleri Savaş Zafer Güler, Mehmet Ali Cengiz ve eşiyle bir araya geldi.

Namık Karamancı Fen Lisesi Müdürü Hasan Kökçü öğrenci ve öğretmenlerini tek tek tebrik ederek okullarına ve Manavgat’a yaşattıkları gurur için teşekkür etti. Kökçü ayrıca Mehmet Ali Cengiz’e eğitime verdikleri koşulsuz desteklerinden dolayı müteşekkir olduklarını söyledi.

Mehmet Ali Cengiz’den başarılı öğrencilere ödül

İş İnsanı Mehmet Ali Cengiz, eğitim ve öğrenimin bir ülkenin gelişmesi için çok önemli olduğunu belirterek, “Bu ülkenin kurulmasının temelinde çağdaşlık ve bilim vardır. Cumhuriyet bu temel esaslar üzerine inşa edilmiştir. Okulumuzu başarıya götüren ana nedenlerinden biri de çağdaş eğitim sistemine uygun eğitim ve öğretim felsefesini benimsemesidir. Başarılarınız sadece bizleri değil tüm Manavgat’ı gururlandırmıştır. Okulumuz bu başarılarıyla bugün Türkiye’de adından söz ettiren beş on liseden biri olmuştur. Hepinizi cani gönülden kutluyor, gözlerinizden öpüyorum. Gönüllülük esasına dayanan öğretime desteğimiz sonuna kadar devam edecektir” dedi

İş insanı Mehmet Ali Cengiz, dereceye giren öğrenciler için özel olarak yaptırdığı altın nazarlıkları öğrencilere takdim etti.

Manavgat’ın ve Türkiye’nin gururu oldular

TÜBİTAK 55. Lise Öğrencileri Araştırma Proje Yarışmasında Fizik dalında Sıddıka İnci Yaman, Türkiye genelinde ikinci olarak gümüş madalyanın sahibi oldu. Kimya alanında ise Asya Güven ve Azra Demircioğlu Türkiye ikinciliğini elde etti. Biyoloji kategorisinde Azra Saraç ve Tuana Yılmaz ise Türkiye Teşvik Ödülü’nü kazanarak, bilimsel araştırmalara olan katkılarıyla dikkat çekti.

Öğrencilerin bu büyük başarısında  okul idarecileri, proje danışmanı öğretmeni Savaş Zafer Güler ve öğrenci velilerinin payı büyük.