Kaya, “Turizm Şirket Mantığıyla Yönetiliyor”

0

Hareket eden her canlı etrafına enerji yayar. Yaratılan bu enerji bir çığ gibi büyür ve kitleleri içine çeker. Oluşturulan bu devinim eskinin köhnemiş zihniyetlerini tarihin tozlu sayfalarına mahkûm ederken artık yenilenmenin de devri başlamıştır.

“Bu ekip iyi işler çıkarır”

CHP Antalya Milletvekili Aykut Kaya’nın Manavgat’ta CHP’ye bir ivme, bir hareketlilik kazandıracağını dün Ilıca Halk Plajı’nda yaptığı basın açıklamasıyla bir kez daha gördük. CHP ilçe Örgütünün de Kaya’ya kucak açması, benimsemesi ve her konuda destek olacağını göstermesi kamuoyunda ‘Bu ekip iyi işler çıkarır’ düşüncesini hâkim kıldı.

Ülkenin bu kaotik ortamında CHP’nin, halkın sorunlarına yönelik söylemlerini daha sık dile getirme misyonunun Manavgat açısından önemli olduğu üstü örtülemeyecek bir gerçek.

Nitekim dün İlçe Başkanı Oykun Başar koordinasyonunda vekil Kaya’nın Ilıca Halk Plajında gerçekleştirdiği basın toplantısı Manavgatlının geleceğe dair umutlarını yeşertti.

“Giriş ücretsiz, çıkış ücretli”

Bir tatil günü ve havanın çok sıcak olmasına rağmen basın toplanışına katılım oldukça yoğundu. Parti yöneticilerinin dışında sorunlardan muzdarip vatandaşların da katılım sağladığı açık hava toplantısında ilk sözü alan CHP İlçe Bakanı Oykun Başar; Turizm ve Kültür Bakanlığı’nın işletmesinde olan Ilıca Halk Plajına girişin ücretsiz ama çıkışın ücretli olduğunu ironik bir dille anlattı.

Ve mikrofonu; bu konunun Meclis’te takipçisi olacak isme vekil Aykut Kaya’ya bıraktı.

“ Dört kişilik bir aile 570 TL ödüyor”

Kaya, Ilıca Halk Plajına girişinde ‘ÜCRETSİZ’ ibaresi bulunmasına rağmen dört kişilik bir ailenin plaj çıkışında 570 lira ödemek zorunda kaldığını söyledi. Kaya, “aracınızla geldiniz 50 TL park parası ödüyorsunuz. Bir şezlong kiralıyorsunuz kişi başına 130 TL şezlong için ödüyorsunuz. 4 kişilik bir aile hiçbir şey yemeden içmeden, sadece denize girmek ve güneşlenmek için 570 TL para ödemek zorunda. Bu nasıl bir anlayış, bu nasıl bir ücrettir?” diye sordu.

“Manavgat Belediyesi yapıyor, bakanlık neden yapamıyor?”

İşçinin, memurun, emeklinin yaşadığı kentin kıyılarından yararlanmamasının utanç verici olduğunu belirten Kaya, bakanlığın plaj fiyatlarını Manavgat Belediyesi’nin yaptığı gibi makul bir fiyata çekmesini istedi.

“Bakan Bey’le Bizatihi Görüşeceğim”

Turizm ve Kültür Bakanlığı’nın tasarrufunda olan tüm alanların kamu yararını gözetilmeden şirket mantığıyla yönetildiğini söyleyen Kaya, “Kıyıların kamu yararına kullandırılması Anayasal bir haktır. Halkın kullanımına açık olması gereken kıyılarımızın keyfiyetle parsellenmesine izin vermeyeceğiz. Konuyu Meclis’te gündeme getireceğim ve bizatihi bakan beye anlatacağım.” dedi.

CHP’den Kaya’ya tam destek

Aykut Kaya yine sorunun merkezindeydi. Her zaman olduğu gibi açık alanda basın açıklamasını gerçekleştirdi. Ancak bu kez geçmişte yaptığı basın açıklamaların aksine arkasında kocaman bir CHP ordusu vardı.