HEM’den Hayat Boyu Öğrenme Sergisi (Video Haber)

0

MANAVGAT Halk Eğitim Merkezi (HEM) Müdürlüğü, 2-6 Haziran tarihleri arasında kutlanan Hayat Boyu Öğrenme Haftası kapsamında, kursiyerlerinin çalışmalarını yer aldığı sergi düzenledi. 6 Haziran’a kadar sürecek olan serginin açılış töreninde konuşan Manavgat HEM Müdürü Hasan Kırteke, hedeflerinin 30 bin kursiyere kurs vermek olduğunu söyledi.

Siyasi Partiler ve Belediye katılmadı

Hayat Boyu Öğrenme Haftası kapsamında Manavgat Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü kursiyerlerinin yaptığı çalışmaların yer aldığı sergi düzenledi. Manavgat Atatürk Kültür Merkezi’nde (AKM) düzenlenen sergi törenle açıldı. Manavgat HEM Müdürlüğü Halk Oyunları ekibinin de gösteri sunduğu törene Manavgat Kaymakamı Adil Karataş, Cumhuriyet Başsavcısı Selim Efendigil, İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih Türköz, MYO Müdür Yardımcısı Selam Kaçmaz,Manavgat Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Mehmet Deniz, MATSO Başkanı Seydi Tahsin Güngör’ün yanı sıra kamu kurum ve kuruluşlarının müdür, amir ve yöneticileri katıldı. Siyasi Partilerin temsilcilerinin ve Manavgat Belediyesi’nden bir yetkilinin HEM’in etkinliğine katılmaması dikkatlerden kaçmadı.

Karataş ve Türköze’e teşekkür

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törende açılış konuşmasını Manavgat HEM Müdürü Hasan Kırteke yaptı. Her branşta kurslara yoğun ilgi olduğunu belirten Kırteke, Hayat Boyu Öğrenme Projesi kapsamında kursların aralıksız devam edeceğini söyledi. Kırteke, desteklerinden dolayı Manavgat Kaymakamı Adil Karataş ile Milli Eğitim Müdürü Fatih Türköz’e teşekkür etti.

Eğitmen ve kursiyerlere ödül verildi

Kurslarda başarı gösteren eğitmenler ile kursiyerlere ödülleri Kaymakam Adil Karataş, Cumhuriyet Başsavcısı Selim Efendiğil ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih Türköz tarafından takdim edildi.

Kaymakam Karataş ve beraberindekiler törenin ardından stantları gezerek kursiyerler ve eğitmenlerden çalışmalar hakkında bilgi aldı.