19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI MESAJI

0

Antalya Valisi Hulusi Şahin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle kutlama mesajı yayınladı,

Vali Şahin mesajında;

“19 Mayıs, Aziz Milletimizin bağımsızlık yolunda attığı ilk adımdır. Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, “Vatanın bütünlüğü, milletin bağımsızlığı tehlikededir” diyerek attığı ilk adım, “Ya İstiklal Ya Ölüm” parolasıyla, zaferle taçlanan büyük bir mücadeleye dönüşmüştür.

Hiç şüphesiz, Aziz milletimizin, bir kere daha ölümü yenip istiklalini kazanmasının, cennet vatanımıza vurulmak istenen esaret zincirini ilelebet kırmasının sırrı, 19 Mayıs 1919 günü yüksek bir inanç, azim ve kararlılıkla atılan ilk adımdadır ve bu sır, Gazi Mustafa kemal Atatürk tarafından en büyük gücümüz olan gençlerimize, 19 Mayıs Gençlik ve spor Bayramı olarak söylenmiştir.   

İnanıyorum ki, gençlerimiz, bu sırra yüksek bir inançla sarılacak, karakterleri olan bağımsızlıktan ödün vermeden çalışacak; bilimden, sanata, teknolojiden, spora her alanda, başarılara imza atarak “ Türkiye Yüzyılı”  hedefimize emin adımlarla yürüyeceklerdir.

Bu inançla; Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, istiklal mücadelemizin tüm kahramanlarını, ebediyete uğurladığımız tüm şehit ve gazilerimizi rahmetle ve minnetle anıyorum. Türkiye Cumhuriyetimizin kuruluşun ilk adımı, istiklal mücadelemizin parolası olan Atatürk’ün Samsun’a çıkışının 105. yıl dönümü ve 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’mızı en içten dileklerimle kutluyorum” ifadelerine yer verdi.