Manavgat ve Alanya’da Torbacı Operasyonu

0

Antalya Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, Antalya il merkezi, Manavgat ve Alanya’da eş zamanlı olarak gerçekleştirdikleri operasyonda yüklü miktarda uyuşturucu ele geçirdi. Operasyonda 75 torbacı ele geçirildi.

Antalya il merkezi ile Manavgat ve Alanya ilçelerinde belirlenen (32) adrese EŞ ZAMANLI olarak (80) Ekip, (1.000) Personel, (10) Özel Harekât Unsuru ve (5) Narkotik Madde Arama Köpeği ile hava destekli operasyon gerçekleştirildi.

Gerçekleştirilen operasyonda;

* 10 kilo 500 gram çeşitli türevlerde Uyuşturucu Madde,

* 8.350 adet Sentetik Ecza ve uyuşturucu hap,

* 1.357 adet kâğıda emdirilmiş 550 binkullanımlık Sentetik Kannabinoid A4 MADDESİ,

* 100 kök kenevir,

* 8 adet hassas terazi,

* 16 adet tabanca, 3 adet tüfek ile 270 adet fişek,

* Uyuşturucu madde ticaretinden elde edildiği değerlendirilen yüklü miktarda Türk lirası ve döviz cinsinden nakit para ELE GEÇİRİLDİ.

(42) şahıs hakkında Uyuşturucu Ticareti Yapmak ve Sağlamak Suçundan, (4) şahıs hakkında 2313 SKM İzinsiz Kenevir Bitkisi Yetiştirmek suçundan, (29) şahıs hakkında Kullanmak için Uyuşturucu Madde Satın Almak, Kabul Etmek ve Bulundurmak suçundan TAHKİKAT BAŞLATILDI.

İl Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada; “Temiz Türkiye için uyuşturucu madde ticareti yapan şahıs ve organizasyonlara yönelik yürütülen çalışmalarımız aynı kararlılıkla hız kesmeden devam edecektir.” Denildi.