Orhan Çevik’in Ramazan Bayramı Kutlama Mesajı

0

Antalya İl Emniyet Müdürü Orhan Çevik Ramazan Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı. Çevik mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Rahmet ve bereketi kuşanmış, kardeşliğin ve dostluğun sıcaklığını hissettiğimiz, mağfiretimize, paylaşma ve dayanışma gibi vasıflarla toplumsal bağlarımızın daha da güçlenmesine vesile olan on bir ayın sultanı Ramazan Ayı’nı daha idrak ederek bayrama kavuşmanın sevinç ve mutluluğunu hep birlikte yaşamaktayız.

Milli ve manevi değerlerimizin güzelliğini ruhumuzun derinliklerinde hissettiğimiz bayramlar, kırgınlık ve küskünlüğü, kin ve nefreti bir kenara bırakarak coşkuyla ve hasretle kucaklaştığımız müstesna günlerdir. Şüphesiz ki; bu anlamlı günlerin bizlere ilham ettiği evrensel mesajı çok iyi idrak etmeli, bu mukaddes günler içerisinde kalbimizde yeşerttiğimiz güzellikleri çevremize de yansıtarak hayatımızın her anına yayabilmeli ve binnetice hasletimizi ‘iyi insan’ olarak taçlandırmalıyız.

Ne mutlu bizlere ki; bu duyguların bilincinde olan, merhamet, paylaşmak, sevgi ve kardeşlik temelini esas alan bir kültüre ve inanca sahip toplumun bireyleriyiz. Milletimizin köklü tarihi ve zengin kültüründen aldığı bu değerlerimize sahip çıkarak geleceğe taşımak hepimizin ortak sorumluluğudur. İnsani hasletlerimizi, yaklaşık 1000 yıldır Vatan bildiğimiz bu topraklarda gelenek ve göreneklerimizle yoğurduğumuz kadim değerlerimizi nesilden nesile aktarabilmek, hiç kuşkusuz geleceğimizi de daha huzurlu ve emin kılacaktır.

Antalya Emniyet Müdürlüğü olarak, yasaların bizlere verdiği yetki ile yürüttüğümüz tüm çalışmalarımızla birlikte bu güzel değerlerin her zaman aynı coşkuyla kutlanmasına katkıda bulunmak amacıyla, bir huzur şehri olan Antalya’da mevcut güvenliğin ve huzurun devamı için meslektaşlarımız Ramazan Bayramı süresince karadan ve havadan denetimleri ile 24 saat görevlerinin başında olacaktır.

Bayram tatili münasebetiyle yola çıkacak olan vatandaşlarımızdan uykusuz direksiyon başına geçmemelerini, hız sınırına riayet etmelerini, emniyet kemerini muhakkak takmalarını ve tüm trafik kurallarına uymalarını önemle rica ediyorum.

Bu vesileyle; milli birlik ve beraberliğimizin güçlü ifadesini bulduğu bayramlarımızı, milletçe en güzel şekilde geçirebilmek temennisiyle; hizmet vermekten onur duyduğumuz siz değerli vatandaşlarımızın mübarek Ramazan Bayramını şahsım ve teşkilat mensuplarım adına canı gönülden kutlar, sağlıklı, mutlu, huzurlu ve coşku dolu nice bayramlar dilerim.”