Ömer Kaçmaz’ın Ramazan Bayramı Mesajı

0

Hedef Akademi Dershanesi Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Kaçmaz Ramazan Bayramı dolayısıyla yayınladığı mesajında, “ Bu mukaddes günler içerisinde kalbimizde yeşerttiğimiz güzellikleri çevremize de yansıtarak hayatımızın her anına yayabilmeli ve hasletimizi ‘İyi İnsan’ olarak taçlandırmalıyız” dedi.

Başta Manavgat ve Antalya olmak üzere tüm İslam Alemi’nin Ramazan Bayramını kutlayan Ömer Kaçmaz, Gazze’de İsrail zulmü altında acı çeken din kardeşlerinin acıları diriyken buruk bir bayram yaşadıklarını belirttiği açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Rahmet ve bereketi kuşanmış, kardeşliğin ve dostluğun sıcaklığını hissettiğimiz, mağfiretimize, paylaşma ve dayanışma gibi vasıflarla toplumsal bağlarımızın daha da güçlenmesine vesile olan on bir ayın sultanı Ramazan Ayı’nı daha idrak ederek bayrama kavuşmanın sevinç ve mutluluğunu hep birlikte yaşamaktayız.

Ayrıca ruhumuzun derinliklerinde hissettiğimiz Gazze’de İsrail zulmü altında acı çeken din kardeşlerimizin yaşadıkları bu mukaddes dini bayramımızı hüzünlü bir şekilde idrak ediyoruz. Manevi değerlerimizin güzelliğini ruhumuzun derinliklerinde hissettiğimiz bayramlar, kırgınlık ve küskünlüğü, kin ve nefreti bir kenara bırakarak coşkuyla ve hasretle kucaklaştığımız müstesna günlerdir. Şüphesiz ki; bu anlamlı günlerin bizlere ilham ettiği evrensel mesajı çok iyi idrak etmeli, bu mukaddes günler içerisinde kalbimizde yeşerttiğimiz güzellikleri çevremize de yansıtarak hayatımızın her anına yayabilmeli hasletimizi ‘iyi insan’ olarak taçlandırmalıyız.

Bu vesileyle mübarek Ramazan Bayramınızı tüm kalbi duygularımla kutlarım.”