CHP’nin Antalya Mitinginde Manavgat Farkı

0

Atatürk’ün Cumhuriyet’i emanet ettiği gençler, dün CHP’nin Kepez Mitinginde hem partilerine hem de adaylarına sahip çıktı. Antalya’nın ilçelerinden gelen gençler ellerinde dövizlerle sloganlar atarak alanda farklılıklarını gösterdi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İlçe Örgütü’nün organizasyonunda onlarca otobüsle Antalya’da miting alanına intikal eden partililer, Manavgat’ın Antalya siyasetindeki yerinin ne kadar önemli olduğunu tüm ülkeye bir kez daha gösterdi.

Ellerinde; “Altın Çağı Diyorlar, Antalya’yı Satılacak Altın Görüyorlar”, “Halkın Doktoru: Niyazi Nefi Kara” devasa pankartlarını taşıyan partililer, Manavgat adayının ismi anons edildiğinde miting alanını barış ve kardeşlik türküleriyle coşturdular.

Antalya coğrafyasının yakından tanıdığı bir isim olan başkan adayı Nefi Kara’ya sadece Manavgat değil alanı dolduran binerce insan sevgi gösterisinde bulundu.

CHP GENEL Başkanı Özgür Özel’in mecliste birlikte görev yaptığı Kara’ya gösterdiği ilgi de dikkatlerden kaçmadı.

default

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı ve Adayı Muhittin Böcek ile Genel Başkan Özgür Özel’in konuşmalarının ardından adaylar, “Birlikte Başaracağız” mesajı vererek alandan ayrıldılar.

Antalya’nın seçim sonuçlarına yüzde 10 gibi bir katkısı olan Manavgat seçmeninin, CHP seçmeni olarak mitinge yoğun katılım sağlaması övgüyle karşılandı.