Okudan, CHP’ye DEM ve PKK üzerinden yüklendi

0

Cumhur İttifakı’nın Manavgat Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. Süleyman Okudan, Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Teşkilatı’nı ziyaret ederek, partililerle bir araya geldi. Partililerin yoğun ilgisiyle karşılanan Okudan, “Ben sadece AK Parti’nin değil aynı zamanda MHP’nin de başkan adayıyım. Cumhurun adayıyım” dedi.

MHP İlçe başkanlığı ziyaretine eşi Prof. Dr. Nilsen Okudan’la birlikte gelen Başkan adayı Süleyman Okudan’a AK Parti Manavgat İlçe Başkanı Ahmet Ali Erol, AK Parti Antalya Milletvekili Tuba Vural Çokal, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Şeyda Ünal Karakaya ile Gençlik Kolları Başkanı İbrahim İpek eşlik etti.

Enhoş, “Sosyal Medyada Yazılanlara İtibar Etmeyin!”

Cumhur İttifakının Manavgat Belediye Başkan Adayı Süleyman Okudan ile ilgili sosyal medyada yazılanlara, çizilenlere itibar edilmemesi gerektiğini belirten MHP İlçe Başkanı Nooman Enhoş, “İşte hocamız burada sizin karşınızda. Bazı sosyal medya hesaplarında gerçeği yansıtmayan anlamsız şeyler yazılıyor. Bir bilim insanına siyaseten de olsa söylenen bu abuk sabuk yalanlara itibar etmeyiniz, inanmayınız. Hocam için artık adayımız demiyorum çünkü o bizim artık belediye başkanımız. Kimsenin bundan şüphesi olmasın. Söz sırası şimdi Sayın belediye başkanımızdadır” dedi.

AK Parti Manavgat İlçe Başkanı Ahmet Ali Erol ile Antalya Milletvekili Tuba Vural Çokal’da kısa birer konuşma yaparak, “Belediye Başkanımız Sayın Süleyman Okudan Manavgat’a hayırlı olsun!” dediler.

“25 yıllık köhnemiş siyasete son vereceğiz”

Kendisine gösterilen ilgiden dolayı memnuniyetini dile getiren Süleyman Okudan, Mevlana felsefesinden insan sevgisine uzanan duygusal bir konuşma yaptı. Okudan’ın konuşmasında öne çıkan başlıklar şöyle:

  • ‘Dün dünde kaldı cancağızım / Artık yeni şeyler söylemek lazım. Manavgat için söyleyecek çok sözümüz var. Ancak şimdi konuşma zamanı değil, iş yapma zamanı. Sayın Cumhurbaşkanımıza söz verdim: 1 Nisan sabahı Manavgat’ı cumhur belediyeciliği, Gerçek belediyecilikle kavuşturacağız.
  • MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli önemsediğim ve çok sevdiğim bir devlet adamı. Bahçeli’nin yol göstericiliği yolumuzu aydınlatmış, bizlere ışık olmuştur. Ben sadece AK Parti’nin değil, aynı zamanda MHP’nin de adayıyım. Yani Cumhurun, Milletin, sizlerin adayıyım.
  • Daha çok bir araya geleceğiz. Cumhuriyet’imizin 100’ncü yılında 101 projeyle ki bu projelerin tamamı kaynaklarıyla hazır durumda. Bu projeleri anlatacağız. Kadınlarımızla, gençlerimizle ve sizlerle birlikte Manavgat’ın 25 yıllık körleşmiş siyasetine son vereceğiz. Hizmet için buradayım. Manavgat için buradayım…
  • Bilim alanında yayınlanmış binlerce makalem var. Ayrıca kaleme aldığım onca eserim var. Sevgili eşim, son eserimi n şimdilik kitaplaştırılmasını ve yayınlanmasını istemedi. Ama ben onun izniyle kısa bir paragraf okumak istiyorum.

MHP ve lider Bahçeli’ye övgü

Okudan, kısa pasajlar okuduğu yeni eserinde MHP’nin Türk Siyasi Tarihindeki önemine ve yerine dikkat çekiyor. Ayrıca Devlet Bahçeli’nin liderliği konusunda görüş ve düşüncelerini aktarıyor.

“DEM’le, PKK’yla işbirliği yapan CHP’ye gidecek değildim!”

Cumhur İttifakı Manavgat Belediye Başkan Adayı Süleyman Okudan konuşmasının devamında, kendisine birçok partiden teklif geldiğini ve hepsini reddettiğini, milletin karakterini temsil eden partilerin AK Parti ve MHP olduğunu söyledi. Okudan, “DEM’le PKK’yla işbirliği yapan CHP’ye herhalde gidecek değildim!” dedi.

AK Partililerin, MHP’lilerle birlikte ‘Bozkurt’ işareti yapması dakikalarca alkışlandı.