Fatma Çelik Su, “Hadi Yeniden Manavgat Diyelim!”

0

Yeniden Refah Partisi Manavgat İlçe Teşkilatı, Manavgat Belediye Başkan Adayları Fatma Çelik SU’yu basınla bir araya getirdi. Aday tanıtım toplantısına YRP Antalya il Başkanı Atınç Korkmaz ile Kadın Kolları da eşlik etti.

“Şimdi adayımızın konuşma zamanı”

YRP Manavgat İlçe Başkanı Ertan Aydın, Manavgat siyasi tarihinde ilk kez bir kadın belediye başkan adayı çıkarmanın haklı ve onurlu bir gururunu yaşadıklarını belirttiği konuşmasında; “ Manavgat’ta artık bir şeyler değişmesi gerekiyor. Bu yüzden kadınların aktif olarak siyasette yer almasına büyük önem veriyoruz. Bizler daha çok konuşacağız şimdi adayımızın konuşma zamanı” dedi.

İl Başkanı Korkmaz, “Kadını önemseyen bir partiyiz”

YRP Antalya İl Başkanı Atınç Korkmaz ise, Türkiye’nin büyüyen tek partisinin Yeniden Refah Partisi olduğunun altını çizdiği konuşmasında; “Yandaş medya genel başkanının soyadının Erbakan olduğu bir partiyi uzun süre yok saydı. Ancak bizler Milli Görüş geleneğinden gelen siyasi duruşumuzla haklılığımızı ortaya koyduk, bugünlere geldik. Bugün 465 bin parti üyemizle ülkenin en çok ivme kazanan partisiyiz. Türkiye’nin birçok il ve ilçesinde büyükşehirler de dâhil olmak üzere kadın adaylarımız var. Bu da partimizin kadına bakış açısını çok net ortaya koyması açısından önemli bir örnek. Algılarla değil, gerçeklerle yüzleşerek yola çıkma zamanı. Manavgat’ta da yeniden refah partisinin ayak izlerini kalıcı kılmak ve büyütmek için buradayız. Yeniden Refah Belediyeciliği diyoruz. Bunu da başarmak için buradayız” diye konuştu.

Birinci Sıra Meclis Üyesi adayı Ahmet Ali Ünal

Manavgat Belediyesi 1. Sıra Meclis Üyesi Adayı Ahmet Ali Ünal ise, güçlü bir partinin eğitimli ve donanımlı kadrolarının bir neferi olmaktan duyduğu gururu belirttiği konuşmasında; “Canla başla çalışacağız. Manavgat’ı hak ettiği Refah Belediyeciliği ile inşallah buluşturacağız” dedi.

Necmettin Erbakan Hoca’ya atıfta bulundu

Yeniden Refah Partisi Manavgat Belediye Başkan Adayı Fatma Çelik Su, merhum Necmettin Erbakan’a atıfta bulunduğu açıklamasında; “ Rahmetli Erbakan hocamızın dediği gibi Refah Partili belediyeler siyasal ilke ve vaatleri somut adımlara dönüştürmüştür, Refah belediyelerinde uygulamaya konulan, halk meclisleri, beyaz masa uygulamaları, halk saatleri sosyal belediyeciliğin en önemli uygulamaları olmuştur. Halkı siyasetin karar mekanizmalarına katan bu anlayışı benimsediğimi, özümsediğimi ifade etmek istiyorum” dedi.

 “Manavgat’ı sizlerle birlikte yönetmek istiyorum”

Aynı zamanda Manavgat Kadın Kolları İlçe Başkanlığı görevini de yürüten Fatma Çelik Su, “  Önce Allah’ın izniyle, sonra sizin güven ve desteğinizle 31 Mart 2024 seçimlerinde, Manavgat Belediyesini, milli görüş öncülüğünde sizlerle birlikte yönetmek ve mutlu bir Manavgat için hizmete gelmek istiyorum. Hep birlikte ‘’yeniden Manavgat’’ diyelim” dedi.

“İçimizdeki sevgi ve heyecan hizmetlerimize yansıyacak”

Akılla, bilgiyle ve beceriyle hizmet etme şerefinin insana bahşedilmiş bir zenginlik olduğunun önemine dikkat çeken Fatma Çelik Su, “Bu zenginliğe layık olan Manavgat halkına, kavgadan, gürültüden, şaibelerden uzak, tertemiz ve sevgi dolu hizmetlerle süslenmiş bir belediyecilik örneği vereceğiz. En büyük zenginliğimiz ise, içimizdeki sevgi, heyecan, bilgi birikimi ve hizmet aşkı olacaktır” ifadelerini kullandı.

İlk etap da 32 proje açıkladı

Seçildiği takdirde Manavgat için yapacağı projelerin de bir kısmını anlatan Fatma Çelik Su’nun açıklamalarında öne çıkan başlıklar şöyle:

 • Canım Manavgat’ım geçmişini inkâr ve ihmal etmeyen ondan ilham alan, modern ilim ve fenle ilçemizi geleceğe hazırlayacağız, Bu uğurda yaşam alanımızı sınırlayan dış güçlere bağlı kalmadan kendi üreten, güçlünün haklı olduğu değil haklının hakkını aldığı bir yönetim ile ilerleyeceğiz.
 • Ahlaklı belediyecilik anlayışı ile hareket edip, İnanç ve azimle laf değil çözüm üretip, harekete geçeceğiz.
 • “Rüşvet alan da veren de lanetlenmiştir’’ erdemiyle hareket eden bir belediyecilik anlayışı benimseyeceğiz.
 • Hak ve adaleti ön planda tutacak, Manavgat halkına karşı daima dürüst, güvenilir ve şeffaf olacağız.
 • Genel başkanımızın da söylediği gibi; Yeniden refah partisi olarak bizler, kavga etmek için, çatışmak için, cezalandırmak için, yıkmak için gelmiyoruz. Bizler yapılanlara teşekkür edip, eksik yapılanları tamamlamak, yanlışların doğruluğunu ortaya koyarak düzeltmek için geliyoruz.
 • Halk meclislerimiz olacak, düzenli periyotlar da vatandaşlarımızla bir araya geleceğiz. Kentimizin sorunları üzerine birlikte karar alacağız, tavsiyelerini hep birlikte dinleyeceğiz. Buna çok önem veriyoruz. Belediye denilince hissedilen soğuk ve ulaşılamaz hissini değiştireceğiz, bütün vatandaşlarımızın gönlünde belediyecilikle yer alacağız. Halktan kopuk değil, halkla birlikte olacağız
 • Dezavantajı olan Kadınlarımız, çocuklarımız, yoksul ve yaşlı vatandaşlarımız, yetim, kimsesiz, engelli, işsiz vatandaşlarımız için pozitif ayrımcılık yapacağız. Sosyal yardımlaşmayı arttıracağız.
 •  Manavgat halkı sobaya ve klimalarla ısınmaya muhtaç bırakılmayacak kadar gelişmiş bir konjonktüre sahiptir, bu yüzden Doğal gaz alt yapı sorunu gidereceğiz.
 • Başıboş sokak hayvanları için barınma sorunu acilen çözülecek ve aşılama çalışması başlatılacaktır.
 • Her mahalleye taziye evleri inşa edilecek ve buralarda yemek dağıtımı, dua ve Kur-an’ı Kerim okutma süreçlerini yöneteceğiz. Ayrıca Her mahalleye misafirhane yapacağız. Eksik olan muhtarlık binaları tamamlanacaktır.
 • Uyuşturucu ile mücadele kapsamında gençlerimiz periyodik eğitimlerle okullarda bilinçlendirilecek ve ulusal medyada pilot ilçe olarak yer alacağımız yeni bir proje ile gençlerimizi bilinçlendireceğiz. Okul önlerinde gölge polis uygulamasını gerekli merciler ile görüşerek başlatacağız. Belirli aralıklarla madde kullanımına dair önlem için sağlık taramaları uygulamasını, genel kontrol başlıkları adı altında başlatacağız.
 • Gençlik merkezlerini, çıraklık- ustalık kursları ile meslek edindirme kurslarının arttıracağız.
 • Annelere – babalara ve çocuklara belirli periyodlarda uzman eşliğinde eğitim vererek bilinçlendirme çalışması yapacağız.
 • Ulaşım maliyetlerinin ve ücretlerinin düşüreceğiz.
 • Trafik ve otopark sorununu en kısa sürede masaya yatırıp, sinyalizasyon güncellemelerini yapacağız.
 • Toplu konutlar yardımıyla halkın ucuz konut ihtiyacını karşılamak için en kısa sürede harekete geçeceğiz.
 • Köyü kente dönüştürmeye ve kente olan göçü tersine çevireceğiz.
 • Piknik alanlarının ve belediye sosyal tesislerini arttıracağız.
 • Otobüs duraklarını 4 mevsim hava şartlarına uygun hale getireceğiz.
 • Düğün salonu, nikah salonu gibi alanların arttırılması ve belediye bünyesinde nikah ve düğünlerin ücretsiz olması için çalışmalar yapacağız.
 • Gençlerin ve çocukların sağlıklı bir şekilde toplanabileceği alanları, eğlence alanı, spor alanı, park ve oyun alanlarını arttıracağız.
 • Şehrin her yerini modern parklar ve meydanlarla donatacağız. Belirli Aralıklarla çocuk eğlence şenliği planlayacağız.
 • Çiftçilere, esnaf ve sanatkârlara, tacir ve sanayicilere, işçi, memur, kadın ve engellilere götürülecek hizmetleri onlarla birlikte planlayacak, istek ve önerilerine göre yolumuzu beraber belirleyeceğiz.
 • Manavgat’ımızı kültür, eğitim, sağlık, tarım, ticaret, turizm kenti ve ulaşımda şehir dostu bir kent yapacak, canlı ve temiz bir çevre oluşturacağız,
 • Şehrin yıpranan sosyal ilişkilerini, unutulan komşuluk bağını, zayıflayan akrabalık ilişkilerini, hayır ve sadaka vb. gelenekleri yeniden ihya edecek, veren elle alan el ile tekrar buluşturacağız.  Şehri sadece maddi değil manevi planda da imar edeceğiz.
 • 7 gün 24 saat halkın hizmetinde olacak ve belediyemizi halkımızla birlikte işbirliği içerisinde yöneteceğiz.
 • Manavgat’ımızda geri dönüşüm tesisi yapımı için çalışma ve görüşmelere başlayacağız.
 • Kuru sebze meyve üretimi, ithalat ve ihracatını sağlayacak bir tesis için de çalışmalara başlayacağız.
 • Otellere satılmak üzere temiz su tesisi yapımını planlayacağız.
 • Tarım arazilerine sulama altyapı tesisi oluşturacağız.
 • Engelli Vatandaşlarımızı da göz önünde bulundurarak daha rahat yaşamaları için şehir projeler yapacağız
 • Taşıt ve yaya köprü sayısının artırılmasını ve Seyir teraslarının yapılması hızlandıracağız.
 • Ulualan (mendirek) projesini Manavgat’a yakışır şekilde planlanıp hayata geçirilmesinin sağlayacağız.
 • Çöp ve organize sanayi kurulması anlamında yerel yönetim olarak destek vereceğiz.

“Bu hizmetleri yaparken hak-hukuk ve adaletten sapmayacağız”

Projelerini alt alta sıralayan başkan adayı Fatma Çelik Su, sıraladığı projelerin hayal olmadığını ve Manavgat’ın bunları başarabilecek bir potansiyele sahip olduğunu bir kez daha hatırlatarak, “Tüm bu hizmetleri yaparken hak ve hukuk yolundan sapmayacağız.
Bütün gençleri, kadınları ve Manavgat haklına kadının gücünü göstermek için sandığa Evet demeye davet ediyorum” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Doğançam’lı merhum Mustafa Çelik’in kızı

Yeniden Refah Partisi (YRP) Manavgat Belediye Başkan Adayı Fatma Çelik Su, Manavgat Belediyesi’nde uzun yıllar vinç operatörü olarak görev yapan Doğançam’lı merhum Mustafa Çelik’in kızı.