Psikolog Fatma Su hakkında merak edilenler

0

Yeniden Refah Partisi (YRP) Manavgat Belediye Başkan Adayı olarak ismi kamuoyuna düşen Psikolog Fatma Su’nun nereli olduğu, eğitimi ve siyasi yaşamının nasıl başladığı en çok merak edilen konuların başında geliyor.

6 Şubat Salı Aday Tanıtım Toplantısı

Yeniden Refah Partisi Manavgat İlçe teşkilatı, Fatma Su için 6 Şubat Salı Günü ‘Aday Tanıtım Toplantısı’ düzenleyecek.

Psikolog Fatma Su kendisiyle ilgili merak edilenleri, Manavgat için düşüncelerini ve projelerini anlatacak.

Sağ- Muhafazakâr kesimde heyecan yarattı

Manavgat Belediye Başkan adaylığı sağ-muhafazakâr kesimde heyecan yaratan Fatma Su’yu siz değerli okuyucularımız için araştırdık. Karşımıza ikinci üniversiteyi bitirmesine ramak kalmış, mesleğinde uzmanlaşmış ve iş yaşamı başarılarla dolu, idealist ve çalışkan bir iş insanı çıktı.

Manavgat /Merkez doğumlu

Fatma Su, 14 Ekim 1989 Manavgat/ Merkez doğumlu. İlkokul, Ortaokul ve Liseyi Manavgat’ta okumuş. 2010 yılında İstanbul Haliç Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden 2014’te mezun olmuş. Aile Danışmanlığı Eğitimi, Projektif Testler, Çocuk Gelişim Testleri, Psikopatolojik Test Eğitimlerini uzman hocalardan alarak mesleğinde uzmanlaşmış.

İkinci üniversiteyi okuyor

2014 yılında uzmanlığını tamamlayıp Antalya’ya yerleşen Fatma Su, “Okullar Hayat Bulsun” Projesi kapsamında özel okullar ile Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı tüm öğrenim kurumlarında eğitim psikoloğu görevlerinde bulunmuş. Ayrıca kurum müdürlüğü ve koordinatörlük görevlerini de yerine getirmiş.

Fatma Su, mesleğini bir üst noktaya taşımak amacıyla 2020’de İstanbul Üniversitesi Çocuk Gelişimi Bölümü’nü kazanarak, ikinci üniversiteye kaydını yaptırmış ve şu an dördüncü sınıf öğrencisi.

Evli, 2 çocuk annesi

2015 yılında Sosyolog Habib Su ile dünya evine giren Fatma Su, 2 çocuk annesi.

Eşi Habib Su ile birlikte 3 işletmenin sahipleri

Eşi Habib Su ile birlikte işlettikleri iki adet Kreş, Gündüz Bakımevi ve bir Oyun Evi olmak üzere toplamda 3 adet işletmenin sahipleri.

Manavgat siyasi tarihinde bir ilk

2024 yılından beri Yeniden Refah Partisi Manavgat Kadın Kolları Başkanlığı görevini de yürüten Fatma Su, Genel Merkez tarafından 31 Mart 2024’te gerçekleştirilecek Mahalli İdareler Seçimlerinde Manavgat Belediye Başkan adayı olarak gösterildi.

Manavgat’ın uzun soluklu siyasi tarihinde Manavgat Belediye Başkan adayı olarak bir kadın adayının isminin açıklanması, kadın seçmenler arasında memnuniyetle karşılandı.