Sedat Manav ve Başkan Adayları

0

31 Mart 2024’te yapılacak Mahalli İdareler seçimlerine 73 gün kaldı. Büyükşehirler ile il ve ilçelerde belediye başkan adaylarının birçoğu belirlendi.

AK Parti’nin Büyükşehir adayı Hakan Tütüncü’nün ismi resmiyet kazanınca gözler, Manavgat’ın adayına çevrildi. Belki burada bir isim vermek olmaz ama kulislerden sızan bilgilerde, Hasan Öz isminin ön plana çıktığı dillendiriliyor.

Manavgat’ta bugün için 4 ismin başkan adaylığının kesinleştiğini söyleyebiliriz. CHP’den Niyazi Nefi Kara, Saadet Partisi (SP) İbrahim Maslak, Şimdilik bağımsız adaylar olarak Süleyman Okudan ile Sedat Manav.

Sedat Manav bugün sosyal medya hesabından İYİ Parti’yi hedef alarak zehir zemberek bir paylaşımda bulundu. İYİ Parti’den adaylığına kesin gözüyle bakılan Sedat Manav, parti içerisinde yaşanan çekişmeleri eğip bükmeden, isimler vererek kamuoyuna duyurdu.

Kişisel egoların, feodal ilişkilerin ve çıkara dayalı siyaset anlayışının esiri olmayacağını belirterek, adaylıktan asla vazgeçmeyeceğini, hiçbir parti olmazsa dahi yoluna ‘Bağımsız Aday’ olarak devam edeceğini duyurdu.

Sedat Manav’ı öncelikle bu cesur kararından dolayı kutlarım. Sedat Manav, umarım kendi hırsının esiri olmaz, siyasetin sistemi ve düzenine karşı başlattığı bu mücadeleyi seçim süresince aynı kararlılıkla sürdürür.

Çünkü o kadar kolay değildir siyaset çukurunun fosilleşmiş kalıntılarını söküp atmak!..

Yolu açık olsun!

AK Parti Manavgat Belediye Başkan A. Adayı Süleyman Okudan’da geçtiğimiz hafta yaptığı; aday gösterilmediği takdirde yola çıktığı, kendisine inananları yarı yolda bırakmayacağı minvalinde bir açıklama yapmıştı.

İYİ Parti’nin adayını henüz açıklamamış olması, AK Parti’nin adayının beklenmesi bizlere acaba bir şeyler mi anlatıyor? Kamuoyunda konuşulan ancak bir türlü teyit ettiremediğimiz yığınla bilgi kirliği var.

İYİ Parti mi, bir başka parti mi yoksa bağımsız mı olur bilinmez ama Süleyman Okudan’ın her koşulda bu yarışta var olduğunu söyleyebiliriz.

Şimdilik 4 adayın kesinleştiğini söyledik. AK Parti’nin açıklanmasıyla bu sayı 5’e çıkacak. Ancak sürpriz adaylar çıkaracak partilerin de var olduğu duyumumuz var. Yeniden Refah Partisi, Zafer Partisi ve belki de DP bu partilerden bazıları.

Manavgat, en az 7 adaylı bir seçime gitmeye hazır olmalı.

Ha birde Memleket Partisi var. Memleket yerinde duruyor ama partisi var mı, yok mu? Benim haberim yok..