Antalya İl Emniyet Müdürü Orhan Çevik’in Yeni Yıl Mesajı

0

 “Hayatımızda bıraktığı acı-tatlı hatıralar ve kazanımlarla gerek ülkemiz gerekse dünya için önemli gelişmelere sahne olan bir yılı daha geride bırakırken, tüm insanlığın büyük ümitler beslediği 2024’e yakın zamanda tüm ülkemizi yasa boğan Şehitlerimizin acısı nedeniyle buruk girmekteyiz.

Huzur içinde yaşayalım diye bu vatan için Şehit olmuş canlarımızın, evlatlarımızın, kardeşlerimizin acısını her zaman yüreğimizde hissederek, kamu kurum ve kuruluşları, sivil toplum örgütleri başta olmak üzere toplumun tüm kesimleri el ele vererek ilimiz ve ülkemizin gelişmesi için daha çok çalışmalıyız.

Cumhuriyetimizin 100. Yılında en büyük gayemiz, tarihi ve doğal güzellikleri ile dünyanın gıpta ettiği şehirlerden olan Antalya’mızın, mevcut huzur ve güven ortamının kararlılıkla sürdürülmesini sağlamaktır. Türkiye Yüzyıl’ının ilk yılına yakışır şekilde, zaman mefhumu gözetmeksizin çalışmaya devam ederek, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün de dediği gibi “Hiç Şüphesiz ki Antalya Dünyanın En Güzel Yeridir.” sözünden feyz alarak, Antalya’mızın her alanda mutlu ve huzurlu insanların yaşadığı şehir olma özelliğinin devamını hedefliyoruz. Amacımıza ulaşmamızda en büyük gücümüz ve motivasyon kaynağımız vatandaşlarımızın bizlere verdiği destek ve dualarıdır.

İlimizde yılın son günü herhangi bir üzücü olayın yaşanmaması adına, vatandaşlarımızdan trafik kurallarına uymalarını, alkollü şekilde araç kullanmamalarını, seyir esnasında emniyet kemeri konusunda muhakkak duyarlı olmalarını, sağlık ve güvenlikleri için çalışan görevlilerimizin yönlendirmelerine destek olmalarını bekliyoruz.

Yeni bir yılı daha siz değerli Antalya’lı hemşehrilerimle birlikte karşılarken, Vatanımızın bölünmez bütünlüğü uğrunda canlarını feda eden Aziz Şehitlerimizi rahmetle, Kahraman Gazilerimizi minnetle yâd ederek, 2024 yılında tüm Dünyada barışın egemen olmasını, Ülkemize, Milletimize ve insanlığa sağlık ve huzur getirmesini temenni ediyorum.”