Ana Sayfa Güncel Aykut Kaya’dan TBMM’ne 6 ayda 50 soru önergesi

Aykut Kaya’dan TBMM’ne 6 ayda 50 soru önergesi

0

İYİ Parti Antalya Milletvekili Aykut Kaya, Antalya İl Başkanlığı’nda düzenlediği basın toplantısında TBMM’ndeki 6 aylık yasama faaliyetleriyle ilgili bilgiler verdi. Kaya, “Biz bu makamdaysak onların sayesindedir. Dolayısıyla, her altı ayda bir, Antalya’yı nasıl savunuyoruz, Antalya ve ülkemiz için neler yapıyoruz, bunu kamuoyuyla paylaşmış olacağız. Bu sorumluluğu kendimizde hissediyoruz” dedi.

“Önceliğimiz ülkemiz ve Antalya’mızdır”

Göreve geldiğimiz günden beri, gece-gündüz durmadan, ülkemiz ve Antalyamız için çalışıyoruz. Hiçbir parti, bizim düşmanımız ya da rakibimiz değil. Bizim önceliğimiz milletimizin refahı, Antalya’mızın kalkınması ve daha iyi hizmetler almasıdır” diyen Kaya, “Antalya’nın yarattığı katma değere göre hak ettiği hizmeti alamadığını, bugüne kadar ilgisiz bırakıldığını” vurguladı.

“Bütün sorunların farkındayız, takipçisiyiz”

Polislerimizin, doktorlarımızın ve diğer kamu personelinin başta barınma krizi olmak üzere, çeşitli gerekçelerle Antalya’dan tayinlerini istediklerini belirten Kaya, şehre gelen öğrencilerin hayatta kalma mücadelesi verdiklerini, eğitimlerine odaklanamadıklarını ifade etti. Ayrıca “Antalya’nın bütün ilçelerinin ihtiyaçlarını, sıkıntılarını sorguluyoruz” diyen Kaya, “Ben bu kutlu yola, sadece Aykut Kaya olarak çıkmadığımın bilincindeyim. Biliyorum ki bu kutlu yola, Kaş’tan, Gazipaşa’ya, 19 ilçemizde hiçbir karşılık gözetmeden yalnızca cumhuriyetinin ve milletinin iyiliği için çalışan binlerce dava arkadaşımla birlikte çıktım” ifadelerini kullandı.

“Biz siyasetin manevi boyutundayız”

Aralık ayının sonuna kadar 5 tane kanun teklifi, 10 tane meclis araştırma önergesi vermiş olacağını belirten Aykut Kaya, şimdiye kadar 50’nin üzerinde soru önergesi verdiğini ifade etti. Aykut Kaya, Meclis’te yaptığı girişimlerin AK Parti ve MHP oylarıyla reddedildiğini belirterek, “Biz siyaseti hakkaniyetli bir şekilde, milletimizin iyiliği için yapmaya çalışıyoruz. Biz siyasete kutlu bir dava olarak bakıyoruz. Biz siyasetin manevi boyutundayız” ifadelerini kullandı.

“Makamların asıl sahibi milletin kendisidir”

Yolsuzluk yapanlar, bizim yanımızda yer alamazlar. Siyasetin entrikaların peşinde koşanlar, bizim yanımızda yer alamazlar. Siyasetin manevi değil maddi boyutuyla ilgilenenler bizim yanımızda yer alamazlar” diyen Kaya, “siyasetin manevi boyutuyla ilgilenenler, kişilik ve karakter sahibi olanlar, meselesi milletin ve devletin refahı ve iyiliği olanlar, bizim yanımızda yer alırlar” diyerek sözlerini sürdürdü. Milletvekili Kaya bilgilendirme toplantısını “makamların geçici olduğunu, makamların asıl sahiplerinin millet olduğunu unutmayacağız” sözleriyle tamamladı.