Asım Bozkurt, “Ben Güreşmeyi Severim”

0

Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) bilinen ve tanınan yüzü ilçe eski başkanlarından Asım Bozkurt, Manavgat Belediye Başkan aday adaylığı başvurusunu parti binasında yaptığı toplantıyla duyurdu. Bozkurt, aday adaylığıyla ilgili yaptığı açıklamasında” Ben güreşmeyi severim” dedi.

Başvuru formunu CHP İlçe Başkanı Oykun Başar’a teslim eden Asım Bozkurt, Manavgat’ta iki adaylı bir yarışın olacağı ve en büyük beklentisinin, parti içi demokrasinin işletilerek kamuoyu yoklamasının yapılması olduğunu dile getirdi.

“Görüşünü almadığın insanın desteğini alamazsın”

Aday adaylığı başvuru duyurusunu birçok partililerle paylaşmadığını, bunun diğer aday adayı nezdinde haksız bir rekabet olacağını düşündüğüne vurgu yapan Bozkurt, “Halk tarafından sevilen iki isimiz. Partim, ‘sen bizim adayımızsın’ deyip elimi kaldırırsa bunu asla kabul etmem. Kamuoyu yoklaması yapılması en büyük dileğimdir. Halk CHP’nin belediye başkan adayı olarak kimin ismini tercih ediyorsa, partimizin adayı o olsun. Üniversitelerarası güreş şampiyonluğum var. Ben meydanlarda güreşmeyi severim. Bu vesileyle Dr. Niyazi Nefi Kara’ya da başarılar dilerim.

Aday olduğu takdirde nasıl bir belediye başkanı olacağını anlatan Bozkurt, “Görüşünü almadığın insanın desteğini alamazsın. Ben halkın dertleriyle dertlenmek isteyen, geçmişte ahlaki değeri neyse o değeri devam ettirecek bir başkan olacağım.” Dedi.

Oykun Başar, “Biz birlikte güçlüyüz”

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen’in adaylığını net ve kesin bir dille reddetmesinden sonra genel merkezin Manavgat’ta imtiyazlı bir yaklaşım gösterdiğini söyleyen CHP İlçe Başkanı Oykun Başar, “ Bildiğiniz gibi başvuru süreleri 5 Aralık’ta sona erdi. Sözen’in özel durumundan dolayı aday adaylık başvurusu yapamayan isimler oldu. Genel Merkez ile yapılan istişareler sonucunda partimizin emektarı Sayın Asım Bozkurt’un aday adaylığı başvurusu kabul gördü. Biz CHP İlçe Örgütü olarak sosyal belediyeciliğin devamını sürdürebilmek için var gücümüzle çalışacağız. Şükrü Sözen’in bıraktığı yerden devam edeceğiz. Meydanlarda, alanlarda olacağız. Biz birlikte güçlüyüz. Her iki adayımıza çıktıkları bu yolda başarılar diliyorum” dedi.