MHP’li Tatar, Adaylık Başvurusunu Yaptı

0

MASİAD Başkanı Mücahit Tatar, Manavgat Belediye Başkan Aday adaylığı başvurusunu MHP Genel Merkezi’nde yaptı. Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, başvuru formunu aldığı Tatar’a ‘Hayırlı Olsun’ dedi.

Cumhur İttifakı’nın büyük ortağı MHP’nin Manavgat’ta uzun bir süredir MHP’li bir ismin, 2024 Mart’ında yapılacak yerel seçimlerde aday gösterilmesi için yaptığı çalışmalarda son noktaya gelindi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin yerel seçim gündemiyle ilgili iki gün önce AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmesi süreci hızlandırdı.

Projeleriyle öne çıktı

Yaklaşık iki yıldır bu yönde çalışmalarını sürdüren MHP İlçe Teşkilatı ve Mücahit Tatar, hazırladıkları proje ve çözüm önerileriyle kamuoyunun sempatisini kazandılar, ilgiyi üzerlerine çekmeyi başardılar.

AK Parti’de Manavgat Belediye Başkan Adaylığı için 10 ismin aday adayı olarak başvuru yapmasından sonra MHP’li Mücahit Tatar’ın da adaylık başvurusu yapması, Manavgat siyasetinde önümüzdeki günlerde hareketli günlerin yaşanacağı sinyallerini veriyor.

Diğer partilerden gelen teklifleri reddetti

MHP Belediye Başkan adaylığı için çıktığı kutlu yolda birçok siyasi partinin, kendi partilerinden aday olması için teklif götürdükleri ve ısrarcı oldukları Mücahit Tatar’ın gelen teklifleri geri çevirdiği kamuoyunun en çok dile getirdiği konuların başında geliyor.

Devlet Bahçeli, “Manavgat’ı çok seviyorum”

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, adaylık başvurusu sonrasında Mücahit Tatar’ı makamında kabul etti. Tatar, Bahçeli’ye Türkiye haritası üzerine ay-yıldız ve üç hilal işlenmiş “ Sayın Devlet Bahçeli Bey’e Saygılarımızla Manavgat” yazılı bir pano hediye etti.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ise, Manavgat’ı çok sevdiğini ve selamlarını gönderdiği ikili görüşmede ilçenin sorunlarıyla ilgili Tatar’dan bilgiler aldı.