Daha Yeşil Bir Antalya İçin Fidanlar Toprakla Buluştu

0

Gelecek nesillere daha yeşil bir Türkiye bırakmak için başlatılan 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü’nde, Kepez Kirişçiler Mahallesi’nde fidanlar toprakla buluştu.

                               11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü

Ülkemizdeki orman varlığını güçlendirmek ve zenginleştirmek, gelecek nesillere daha yeşil bir Türkiye bırakmak için başlatılan 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü kapsamında, Kepez Kirişçiler Mahallesi’nde fidanlar toprakla buluştu. Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100’ünü yılında “Geleceğe Nefes, Cumhuriyete Nefes, 100. Yıl Cumhuriyet Ormanları Kuruyoruz” mottosuyla 81 ilde eş zamanlı gerçekleştirilen etkinliğe; Vali Hulusi Şahin, Antalya Milletvekilleri Mustafa Köse ve İbrahim Ethem Taş, Antalya Orman Bölge Müdürü Vedat Dikici, kurum ve kuruluş müdürleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Amaç biyolojik çeşitliliği korumak

Türkiye’nin orman sahasını ve ağaç servetini çoğaltmak, erozyon kontrolünü teşvik ederek toprak, su ve bitki arasında bozulan dengeyi yeniden oluşturmak, biyolojik çeşitliliği geliştirmek gibi amaçlarla 2019’dan itibaren her yıl, 11 Kasım’da gerçekleştirilen fidan dikim etkinliği, bu yılda Antalya’da renkli görüntülere sahne oldu.

Antalya Orman Bölge Müdürlüğü koordinesinde gerçekleşen etkinlikte Vali Şahin ve beraberindeki heyet, öğrencilerle birlikte kızılçam, mazı ve fıstık fidanlarını toprakla buluşturarak geleceğe nefes oldular.