Güvenli Okullar Projesi Seminerleri Devam Ediyor

0

Antalya Emniyet Müdürlüğü’nün ‘Güvenli Okullar Projesi’ kapsamında başlattığı seminerlere ara verilmeden devam ediliyor. Planlama kapsamında Kepez Hızır Reis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde toplamda 88 öğretmen ve öğrenciye seminer verildi.

Antalya Valiliği Basın Birimi’nden yapılan açıklamada şu bilgilere yer verildi:

2023-2024 eğitim öğretim döneminde ülke genelinde polis sorumluluk bölgesindeki okullar ile çevresindeki terör, asayiş, narkotik, trafik vb. konulardaki öncelik dereceleri ile sosyal, ekonomik, kültürel ve siyasal yapıları göz önünde bulundurularak analizler yapılmış, okullar dört öncelik derecesine ayrılmış ve “Güvenli Okullar Projesi” kapsamında okulların daha güvenli hale getirilmesi amacıyla gerekli tedbirler alınmıştır.

Alınan tedbirlerin yanında, öğrencileri bilgilendirmek ve farkındalık oluşturmak için İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte yapılan çalışmada, il merkezinde öncelik derecelerine göre ayrılan okullarda, Çocuk Şube Müdürlüğümüzce “Çocuk Hakları, Okullarda Şiddet, Çocuk İstismarı ve İstismarın Önlenmesi”, Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğümüzce “112 Acil Çağrı Merkezinin Kullanılması, Kişisel Güvenlik ve Suçtan Korunma, Toplum Destekli Polislik Anlayışı ve İlimizde Uygulanan Projeler”,  Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce “Güvenli ve Bilinçli İnternet Kullanımı, İnternet Ortamında Çocukların Korunması ve Sosyal Medya Kullanımı” konularında alanında uzman personel tarafından seminer verilmesi planlandı. “