CHP İl Başkanı çok sert yanıt verdi

0

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Antalya İl Başkanı Nuri Cengiz, CHP ve Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’i Altın Portakal Film Festivali üzerinden FETÖ’cülükle suçlayan AK Parti Antalya İl Başkanı Ali Çelik’e çok sert bir yanıt verdi.

CHP İl Başkanı Nuri Cengiz açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Altın Portakalı Ulusal boyutunda özüne döndüren, ülkemizin en önemli sinema ve sanat faaliyetlerinden biri olan ve kesintisiz sürdüren Antalya Büyükşehir Belediye Başkanımız Muhittin Böcek’e yapılan basit ve mesnetsiz açıklamasına hitaben AKP İl Başkanı Ali Çetin’e cevabımdır.

FETÖ terör örgütünün siyasi ayağını çıkaramayıp örtbas eden ve sanat üzerinden bir belediye başkanına atılan iftiralar basit ve aciz bir durumdur. Yıllarca FETÖ terör örgütünü besleyen, vakıflarına, derneklerine para akıtan ve kürsülerde methiyeler düzen AKP iktidarıdır. Bağımsız, özgür, eleştirel sanata ve saraya biat etmeyen sanatçıya tahammülü olmayanlar, içeriğini yozlaştırdıkları Altın Portakal Film Festivali’nin özüne dönmesini, halkla buluşmasını bir türlü içine sindirememektedir. 31 Mart’ın hazımsızlığı bu arkadaşlarda devam etmektedir. Siyaset üretmekte zorlandıkları, kendi başarısızlıklarının hesabını hala veremedikleri için böylesi suni gündemler yaratarak algı oluşturmaktadırlar. Bu maksatla da, bir film gösterimi üzerinden terör örgütü bağlantısı kurmaya çalışmaktadırlar.

Kimlerin, kimlerle, hangi terör örgütleri ile içli dışlı olduğunu kamuoyu gayet iyi bilmektedir. Çok uzağa da gitmeye gerek yok.

Büyükşehir Belediye Başkanımız Muhittin Böcek Kanun Hükmü filmini geri döndürdükten sonra Kültür ve Turizm Bakanlığınız sponsorluktan çekilerek yer tahsisini bile iptal ederek ters bir algı yaratmaya çalışmıştır.

Öncelikle festival kapsamında hangi filmin gösterileceğini bağımsız jüri üyeleri karar veriyor Festivalimizi bizim dışımızda oluşan ve oluşturulan süreç sebebiyle Başkanımız Muhittin Böcek süreci yönetemeyen festival yönetmeni Ahmet Boyacıoğlu’nun da görevine son vermiştir.

Festivalimizi kimsenin siyasi emellerine malzeme ettirmeyerek gelecek yıl 60. Altın Portakal Film Festivalimizi en güzel ve en görkemli şekilde düzenleyeceğimizin sözünü buradan veriyoruz.”