MHP, Nooman Enhoş ile devam dedi

0

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Manavgat Olağan İlçe Kongresi Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Tek listeyle gidilen seçimde katılımın yoğun olduğu gözlenirken mevcut Başkan Nooman Enhoş güven tazeledi.

MHP’nin özünden gelen parti disiplinin ülkü ocaklarının bünyesinde hayat bulduğu kongrede, kongre salonunun süslenmesi ve oturma düzeni partililerden tam not aldı.

MHP İlçe Başkanı Nooman Enhoş ve yönetimi bugüne kadar örneğine pek rastlamadığımız bir ilke imza atarak ilçe delegelerin tümüne teşekkür belgesi vererek, delegeleri onurlandırdı.

Delegeye teşekkür belgesi

Her delegenin ismine yönelik hazırlanan teşekkür belgesinde; “Türk dünyasının lideri Başbuğ Alpaslan Türkeş’in emaneti olan ve Genel Başkanımız Dr. Devlet Bahçeli Bey’in ‘Önce Ülkem ve Milletim, Sonra Partim ve Ben’ dediği bu kutlu davanın onuruna ortak olmanızdan dolayı; Milliyetçi Hareket Partisi Manavgat İlçe Teşkilatı tarafından bu belge tarafınıza takdim edilmiştir” ifadelerine yer verildi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasından sonra Divan seçimi yapıldı. Divan başkanlığına Antalya Milletvekili Hilmi Durgun, üyeliklerine ise MYK üyeleri Hüseyin Yıldız, Mustafa Aksoy, İlknur Fidan ve Antalya İl Yönetim Kurulu Üyesi Mahmut Ünal Bilge seçildi.

                                “Muhalefetteki belediyeleri kazanacağız”

Divan Başkanı Hilmi Durgun; “ 9 Ağustos’ta başladığımız ilçe kongrelerine 1 Eylül itibariyle hız verdik. Taze kan ve büyük umutlarla yenileniyoruz, büyüyoruz. İki hedefe kilitlendik. Birincisi mevcut belediyelerimizi koruyarak, üstüne yenilerini eklemek. Cumhur İttifakı’nın ruhuna uygun muhalefetteki belediyeleri inanç ve azimle kazanmak için mücadele etmek. Bir diğeri ise muhalefetteki belediyeleri kazanarak vatandaşın makûs talihini değiştirmek. Vatandaşın hizmet alabileceği belediyeciliği hayata geçirmek” dedi.

                                  Bahçeli’nin mesajı ayakta alkışlandı

MHP Antalya İl Başkanı Onur Temel, MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin kongreye gönderdiği mesajını okudu. Devlet Bahçeli’nin mesajının okunması bitiminde tüm salon ayağa kalkarak saygı gösterisinde bulundu ve dakikalarca alkışlandı. Ayrıca AK Parti Antalya Milletvekili Tuba Vural Çokal’ın yurtdışı programı nedeniyle kongreye katılamadığı ve başarılar dileğinde bulunduğu mesajı okundu.

Faaliyet ve Mali rapor oy birliğiyle ibra edildi

İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri Hami Koray Karadağ Faaliyet Raporu’nu, Mahmut Küçük ise Mali Raporu okudu. Her iki raporda oybirliğiyle kabul edilerek, ibra olundu.

Üç hilalli bayrağımızı şehrimizde dalgalandıracağız”

İlçe kongrelerine gösterdikleri ilgiden dolayı misafirlere ve delegelere teşekkür eden başkan Nooman Enhoş, 2024 Mart’ında gerçekleştirilecek yerel seçimde Manavgat Belediye Başkanlığını kazanacaklarını söyledi. Enhoş, “ Emanete devrettiğimiz Manavgat Belediyesini alacağız. Üç hilalli bayrağımızı şehrimizde dalgalandıracağız. Bundan kimselerin kuşkuya düşmesini istemiyorum” dedi.

MYK Üyesi Mustafa Aksoy ise Manavgat’ı CHP’li belediyeciliğinin vizyonsuzluğundan kurtaracaklarına dair bir konuşma gerçekleştirdi.

Gündem maddelerinin sonlanmasıyla seçime geçilerek, oy kullanılmaya başlandı.

Kongreye AK Parti Manavgat İlçe Başkanı Ahmet Ali Erol ve yönetiminin tam kadro katılması dikkatlerden kaçmadı. Diğer siyasi partilerin temsilcilerinin katılım sağlamadığı kongreye BBP Antalya Koordinatörü Şuayip Bozkurt’un yanı sıra meslek odalarının bazı başkanları katıldı.

Sözen çelenk gönderdi

CHP’li Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen kongreye çelenk gönderdi.

                                      Mücahit Tatar’a ilgi yoğundu

Aynı zamanda MHP İlçe Delegesi de olan MASİAD Başkanı Mücahit Tatar’a salonda gösterilen ilgi de gözlerden kaçmadı.

Nooman Enhoş başkalığında oluşturulan yeni yönetimde şu isimler yer aldı:

Hami Koray KARADAĞ, Mahmut KÜÇÜK, Ayşegül Güngör AKHANIM, Sezer Seyit AKTAŞ, Mücahit ÜNAL, Hatice Çin DİNÇ, Mehmet ARSLAN, İsmet ÖZ, Cengiz ÖKSÜZ, Abdurrahman İPEK, Ramazan SÜTÇÜ, Galip ÜRÜNİBRAHİMOĞLU, İbrahim DOĞAN, Mustafa GÜVEN, Ali ÇOŞAR, Hacı POLAT, Mustafa DİKMEN, Hüseyin ZERT, Hatice KARGIOĞLU, Tufan ATALAY, Kerim AKER, Erol Halis DEMİR.

Delege, ayrıca Antalya İl Başkanlığı seçiminde oy kullanacak 73 il delegesini de belirledi.