Manavgat’ta AK Parti  Tuba Vural Çokal’a emanet

0

AK Parti, 2024 Mart’ında gerçekleştirilecek yerel seçimlere en hazır parti olduğunun görüntüsünü veriyor.

AK Parti diğer siyasi partilerin yöntemlerinden farklı olarak önce 7 Ekim’de Olağan Genel Kurulu’nu yapacak, sonrasında da MKYK belirleyeceği bir tarihte il ve ilçe kongrelerine gidecek.

Ancak AK Parti il ve ilçe kongrelerini beklemeden hantallaşan teşkilatlarını yenileme çalışmalarını da son hızla sürdürüyor.

Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir önderliğinde bölge koordinatörlerin uzun soluklu çalışmaları sonucunda bu değişimler gerçekleştiriliyor.

Yerel seçimlere dinamik teşkilatlarıyla gitmek isteyen AK Parti, Antalya’nın 11 ilçesinde de yeni isimlerle yoluna devam etme kararı aldı.

11 ilçede teşkilat yapısı değişiyor

AK Parti Antalya İl Başkanı Ali Çetin Aksu, Alanya, Döşemealtı, Elmalı, Finike, Gazipaşa, İbradı, Kepez, Korkuteli, Demre, Konyaaltı ve Muratpaşa ilçe yönetimlerine bugüne kadar yaptıkları hizmetlerden dolayı teşekkür ederek, bir bakıma nezaketen istifalarını istedi.

Görevlerinden affı istenen ilçe yönetimleri arasında Manavgat’ın olmaması kimilerince olumlu, kimilerince de olumsuz olarak yorumlandı.

Anlaşılan o ki AK Parti, Manavgat’ta yerel seçime mevcut ilçe yönetimiyle gidecek. Genel Merkez’in aldığı bu kararda elbette AK Parti Antalya Milletvekili Tuba Vural Çokal’ın referansı ve siyasi gücünün etkisi büyük.

Genel Merkez’de siyasi ağırlığı var

AK Parti Çokal’a güveniyor. Çokal’da bu güveni boşa çıkarmamak için gündüz gece demeden var gücüyle çalışıyor. Çalmadık kapı, girmedik gönül bırakmamaya özen gösteriyor.

Meclis tatile girdiğinden beri atom karınca misali Manavgat’ın tüm mahallelerini ziyaret ediyor, sorunlarını dinliyor, notlar alıyor, isteklerini yerine getiriyor ve bunları yaparken de bir kez olsun şikâyet etmiyor, kimseciklere dert yanmıyor.

Süleyman Öz hep yanında

Mesleği gereği halkla ilişkileri de üst seviyede olan Çokal’ın bu çalışmalarına destek veren ve bu tempoya ayak uyduranların başında da yönetim kurulu üyesi Süleyman Öz’ün de hakkını vermek gerekir.

Tanınırlık oranları yüksek

Her iki isminde tanınırlık oranları yüksek. Bu onların en büyük avantajı. Tuba Vural Çokal bir mahalleye gittiğinde evin kızı gibi mutfağa giriyor, bulaşık yıkıyor, çay servisi yapıyor. Bu samimiyeti ve içtenliğiyle onlardan biri olduğunu ve onlar için orada bulunduğunu egodan, kibirden uzak olarak bulunduğu ortamdaki insanlara hissettirebiliyor.

Süleyman Ö’de aynı şekilde bulunduğu her ortamda mutlaka ailesiyle anıları olan birilerinin varlığıyla hüzünleniyor ve duygudaşlık içerisinde o insanlarla kolayca gönül bağı kurabiliyor.

Manavgatlı Tuba Vural Çokal’ı seviyor

Hangi partiye mensup olursa olsun Manavgatlı Tuba Vural Çokal’ı seviyor. MHP’de belediye meclis üyesi iken bunu gördük, İYİ Parti’den milletvekili seçildiğinde bunu yaşadık, AK Parti saflarına geçtiğinde de hiçbir şeyin değişmediğini de gözlemliyoruz.

Tuba Vural Çokal’ın ayrıca 2019 yerel seçiminde CHP’nin Manavgat Belediye Başkanlığını kazanmasında büyük katkısı olduğunu da göz ardı etmemeliyiz.

AK Parti, Manavgat’ı Tuba Vural Çokal’a teslim etmiş durumda. Çokal’da bu güveni boşa çıkarmamak için daha fazla emek ve çaba harcamanın gerektiğine inanıyor. Kendi siyasi geleceğinin de 2024 Mart’ında gerçekleştirilecek yerel seçim başarısıyla şekilleneceğinin de bilincinde.

Süreç ne gibi değişimlere gebe bilinmez ama bildiğimiz tek şey; iktidar partisinin Manavgat Belediyesini şiddetle kazanmak isteğinde olduğudur.