Kulislerden sızan bilgiler şayet doğruysa…

0

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayip Erdoğan, MHP lideri Devlet Bahçeli ile üç gün önce Bahçeli’nin Çankaya’daki konutunda bir araya geldi. Görüşme yaklaşık bir saat sürdü.

Erdoğan’ın önemli kararlar arifesinde Bahçeli ile sık sık bir araya gelerek görüşmesi siyaseten kanıksadığımız bir durum. Çünkü Erdoğan 2023 yılı içerisinde MHP lideri ile tam 9 kez görüşme gerçekleştirdi. Görüşmelerin çoğunluğu da Bahçeli’nin konutunda gerçekleştirildi.

Erdoğan, Bahçeli görüşmelerinin tam detayları bilinmiyor. Her iki lider bu konularda oldukça ketum. Kendi istedikleri oranda basına bilgi veriliyor. Ya da kendi seçmen kitlelerine yönelik ince mesajlar vermekle yetiniyorlar. Bir bakıma da amaçlanan ilerleyen günlerde uygulanacak politikalara kamuoyunu hazırlamak.

Erdoğan, Bahçeli görüşmesinde 2024 Mart’ında gerçekleştirilecek yerel seçimler elbette masaya yatırılmıştır. Cumhur İttifakı’nın yerel seçimlerde de devam edeceği, her iki lider tarafından zaten Cumhurbaşkanlığı seçiminden hemen sonra açıklanmıştı.

Bahçeli’nin Antalya, Adana ve Mersin’i istediği konuşuluyor
Erdoğan, Bahçeli görüşmesinde; MHP liderinin Antalya, Mersin ve Adana Büyükşehir Belediye başkanlıklarını istediği bilgisi kulislerden sızdırıldı. MHP’nin bu şehirlerde Cumhur İttifakı ile birlikte MHP’li isimlerin aday gösterilmesi Erdoğan’dan talep edildi. Yine kulislerden sızan bilgilere göre Erdoğan’ın, Bahçeli’nin bu teklifine yeşil ışık yaktığı yönünde.
MHP, Adana ve Mersin’de büyükşehir belediye başkanlıklarını kazanmış bir parti. Ancak bu şehirlere Antalya’nın da eklenmesi, Antalya siyasetini hareketlendirdi.

Antalya olursa ilçelerinde de olur
Kulislerden sızan bilgiler şayet doğruysa MHP, sadece Antalya Büyükşehir’de değil ilçelerinin birçoğunda da kendi amblem ve adaylarıyla seçime gidebilir.
MHP Manavgat İlçe Teşkilatı’nın, MHP’li bir ismi aday yapabilmek için uzun süredir genel merkezde çalışmalar yaptığı biliniyor.
Anlaşılan o ki 2024 Mart’ında gerçekleştirilecek yerel seçimler kıyasıya bir yarışa sahne olacak.
Bekleyip, göreceğiz!