Ana Sayfa Güncel Antalya’da 30 Ağustos Zafer Bayramı Coşkuyla Kutlandı

Antalya’da 30 Ağustos Zafer Bayramı Coşkuyla Kutlandı

0
Cumhuriyet Meydanı

Antalya Büyükşehir Belediyesi, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen Athena grubunun konseri ile coşkuyla kutladı. Başkan Muhittin Böcek, bu özel günde yaptığı konuşmada vatan sevgisi ve millet bilincinin önemine vurgu yaptı. Başkan Böcek, “Biz senin ışığında, senden aldığımız güçle, senin yolunda yürümeye devam edeceğiz Atam” dedi.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek konser öncesi sahneye çıkarak Antalyalılara seslendi. Konuşmasına 2023 CEV Avrupa Şampiyonasında yarı finale yükselen A Milli Kadın Voleybol Takımını tebrik ederek başlayan Başkan Böcek, “Kanlarını vatan topraklarına katarak ‘millet olma bilincini ruhumuza işleyen, bu güzel toprakları bize vatan kılan, kazandıkları zaferi dünya tarihine altın harflerle yazdıran başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere; tüm şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum” dedi.

Türk milletinin bayramı hepimize kutlu olsun

Başkan Böcek, zaferin sadece tarihi bir olay olmadığını, aynı zamanda bir milletin kendi istikbalini belirlediği, toprağın vatan olduğu ve Türk tarihini değiştiren bir dönüm noktası olduğunu vurguladı. Başkan Böcek, “Bugün, Cumhuriyetimizin temellerinin atıldığı gündür. Bugün, bir milletin kendi istikbalini belirlediği gündür. Bugün, toprağın vatan olduğu gündür. Bugün, Türk tarihinin dönüm noktası, Türk Milletinin bayramıdır. Hepimize kutlu olsun” dedi.

ATAM, senden aldığımız güçle senin yolunda yürümeye devam edeceğiz

Büyük zaferin 101. yılında; bu güzel ülkeyi daha güçlü, daha huzurlu, daha mutlu bir ülke yapmak için her zaman olduğu gibi durmadan, yılmadan yorulmadan çalışacaklarını ifade eden Başkan Böcek, “Bize bırakılan bu eşsiz mirasa son nefesimize kadar sahip çıkacağımıza sizlerin huzurunda bir kez daha söz veriyorum. 100 yıl önce olduğu gibi.

İmkânsızlıklar, zorluklar, karşı çıkanlar elbet olacak. Vazgeçenler, sözünden dönenler, adını unutturmaya çalışanlar da olacak. Ama biz senin ışığında, senden aldığımız güçle, senin yolunda yürümeye devam edeceğiz Atam. Pes etmeyeceğiz, yılmayacağız, yıkılmayacağız ve aynı senin yaptığın gibi bir gün bile vazgeçmeyeceğiz. Çünkü biz, bu mirasın ağırlığını omuzlarımızda taşımanın sorumluluğunu biliyoruz. Çünkü biz gücümüzü senden, Cumhuriyetimizden ve Yüce Türk Milletinden alıyoruz” diye konuştu.

ATHENA şarkıları ile coşturdu

30 Ağustos Zafer Bayramı kutlama töreninde, Başkan Böcek’in konuşmasının ardından, Athena gurubu sahne aldı. Athena, sevilen şarkılarıyla Cumhuriyet Meydanı’nı dolduran binlerce Antalyalıyı coşturdu. Antalyalılar Athena’nın şarkılarına hep bir ağızdan eşlik etti.  Başkan Muhittin Böcek de Athena grubuna teşekkür ederek, çiçek ve Atatürk portresi hediye etti.