Bozkurt: Temel inancımız ‘Birlik içinde çokluk’

0

Büyük Birlik Partisi (BBP) Antalya İl Başkanı Murat Barış, yerel seçim yaklaşırken Manavgat’ta bir dizi ziyaretler gerçekleştirdi. Barış’ın ilk durağı, Antalya 2’inci sıra Milletvekili Adayı Şuayip Bozkurt oldu.

Şuayip Bozkurt’un ofisinde gerçekleşen görüşmede Barış, Manavgat’ın Antalya siyasetinde önemli bir yeri olduğunu ve siyasi hareketliliğinin en yoğun ilçesi olduğunu belirterek, “Manavgat’ı çok önemsiyoruz. Çalışma arkadaşlarımızla birlikte Manavgat’ın sorunlarına ne gibi çözümler üretebiliriz konusunda sıklıkla toplantılar yapıyoruz. Buradaki en büyük gücümüz ve desteğimiz partimizin Antalya 2’inci sıra milletvekili adayı olan dava arkadaşımız Şuayip Bozkurt kardeşimizdir. Onun önderliğinde Manavgat’ta çok şeyler yapmak istiyoruz.  Bugün de bu konuları konuşmak ve yol haritamızı belirlemek için buradayız” dedi.

“Yerel seçimine kendi amblem ve adaylarımızla gideceğiz”

Yaklaşan yerel seçimler için Türkiye’nin tüm il ve ilçelerinde kendi adı, amblemi ve adaylarıyla seçime girmeye hazır olduklarını belirten Barış, büyükşehirlerde ittifak yapmak gibi bir durum oluşursa parti kurullarınca değerlendirebileceklerini söyledi.

BBP’nin Ekim ayında büyük kurultayını da yapacağını hatırlatan İl Başkanı Murat Barış, “ Kurultay sonrası yerel seçimlerle ilgili genel merkezin alacağı kararlar değişir mi? Bunu şimdilik öngörmek mümkün değil. Bizler teşkilatlar olarak Genel Başkanımız Sayın Mustafa Destici’nin “her il ve ilçede kendi amblem ve adaylarımızla seçime gideceğiz” söylemi doğrultusunda hazırlıklılarımızı yapıyor ve bu anlaşışa göre yerel seçimlere hazırlanıyoruz” dedi.

İl başkanının ziyaretinden duyduğu memnuniyeti belirten Bozkurt, ‘birlik içinde çokluk’ anlayışından ödün vermeyen bir çalışma yürüteceklerinin önemine dikkat çekti.

“Doğduğumuz yer değil ekmeğini yediğimiz yer bizimdir”

Uzun yıllardır Manavgat’ta yaşayan, iş yapan bir siyasetçi kimliğine sahip olduğunu belirten Şuayip Bozkurt, “Ekmeğini yediğimiz Manavgat’a gönül borcumuz var. Nerede doğmuş olursak olalım yaşadığımız yer acısıyla, mutluluğuyla bizimdir. Manavgat’ı ileriye taşıyacak her türlü atılama destek vereceğimizden kimselerin şüphesi olmasın. Bizler devletçiliği, milliyetçiliği ve sarsılmaz inancımızla mücadele etmeyi liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu’ndan öğrendik. Onun davasını son nefesimize kadar sürdürme kararlılığı içerisindeyiz. ‘Birlik içinde çokluk’ anlayışımızın bu yönüyle de değerlendirilmesi en büyük amacımızdır” dedi.