Yalanın daniskası, hadi oradan!..

0

Manavgat siyasi dedikoduları sever. Siyasetle ilgili bir yalanı duyduğu zaman ona sarılır ve gerçekmiş gibi etrafına yayar.

Manavgat Konyalılar Derneği, Kahramanmaraşlılar Derneği ve Hataylılar Derneği 3’üncü toplantılarını yapmışlar da, Manavgat’ta bir belediye başkan adayı çıkaracaklarmış…

Bu yalan bizlerinde kulağına geldi. İhtimal bile vermedim ama gazetecilik refleksi ile içime de bir kurt düşmedi değil.

Manavgat’ta Kahramanmaraşlılar Derneği’nin resmi olarak olmadığını biliyorum. Hataylılar Derneği ise yeni kurulmuş bir dernek böylesine bir oluşumda yer almalarına çapları da yetmez, boyları da… ( Hataylı vatandaşlarımız ne demek istediğimizi anlayacaktır, onları tenzih ederim. Söz sahibini bulur)

Geriye Konyalılar Derneği kalıyor. Oy potansiyelleri var mı? Evet var. Derneğin başkanı zaten AK Parti’den Belediye Meclis üyesi.

Derneğin yetkili bir ismini arayarak bunu sordum. Yetkili isim, ortaya atılan iddiaların kocaman bir yalan olduğunu açık ve net bir şekilde belirterek; kimselerin dernek üzerinden siyasi prim yapmalarına asla izin vermeyeceklerini söyledi.

Açıklamada; “aday adayı isimler derneğimizin hemen aşağısında yer alan işletmesi bize ait olamayan kafede toplantılarını yaptı. Olay sadece bundan ibarettir. Aday adaylarından hangi isim hangi partiden olursa olsun görüşme talep ettiği zaman ‘hayır’ demeyiz. Derneğimizin ismini kullanarak siyasi prim yapmaya çalışanlar ile Onların ayaklı ulaklarına asla izin vermeyeceğiz. Ve onlara hadi oradan diyoruz!”

Manavgat Konyalılar Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Sedat Eken, derneğin resmi sosyal medya hesabından geçtiğimiz günlerde bir paylaşım yaparak asılsız iddialara yanıt vermiş ve kamuoyunu bilgilendirmişti.

Duydukları yalanın doğruluğunu araştırma gereği bile duymayanlara sanırım verilebilecek en cevap böylece verilmiş oldu.

Manavgat’ta temiz bir siyaset istiyorsak; sosyal medya mırmırları ile onları harekete geçiren yapıların önünü kesmek, Manavgat’ın hayrınadır…