“Kitaptan değil, kitapsızlıktan korkmalıyız”

0

Yirmi iki yıldır iktidarda olan ve sürede girdiği her seçimden zaferle çıkan AK Parti’nin bunu nasıl başardığı tartışmaları hız kesmeden sürüyor.

İbretle izliyoruz. İsimlerinden daha büyük unvanlara sahip koca koca adamlar sorunun temeline inmeden ha bire bir şeyler anlatıp duruyorlar.

Enteller, danteller, liboşlar, ‘Yetmez ama Evet’çiler her şeyi biz biliriz edasıyla laf üretenler, dedikodu yapanlar, dün birilerine övgüler düzerken bugün küfredenler evimizin misafiri olmayı maalesef sürdürüyorlar.

Aklımızla alay ediyorlar

Bence herkes kendini RTÜK yerine koymalı ve ekranlarını karartmalıdır. Aklımızın daha fazla tecavüze uğratılmasına izin vermemeliyiz.

Özünü, ideolojilerini rafa kaldırmış siyasi partilerin kayıkçı dövüşünü sahneye koydukları seçim çatışmalarının ülkeye nasıl bir yararı olabilir ki?

İnsanlar sloganla güdülmez

Altımızdaki toprak sarsılıyor!… Ülke büyük bir sefalete doğru sürükleniyor.  Gözlerimizi açmalıyız. İnsanlar sloganla güdülmez.

Düşünceye özgürlük vermedikçe, ideolojilerin kapılarını aralamadıkça, onları tanımak için çaba sarf etmedikçe ve bilimin ışığında tartışmadıkça, Türkiye’nin kaderini tarihimizin büyük mirasına dayanarak inşa etmekte zorlanmamız kaçınılmaz görünmektedir.

AKP’nin rehberi Dev-Genç örgütlenmesi

AK Parti siyasette uzun süreli başarılı olmasını DEV- GENÇ’in Hücre Örgütlenmesine bağlarken sistemde, insanlarla birebir temas etmenin önemine dikkat çekiyor.

Ortanın solundan ortanın sağına kayan CHP

Ortanın solundan, ortanın sağına kayan CHP ise kendilerine oy veren milyonlarca seçmenine hakaret etmekte bir beis görmüyor. CHP’nin Grup Başkanı Özgür Özel, “Kılıçdaroğlu’nun istifasını isteyenlerin altını kazırsanız altından AKP çıkar” diyerek akla ziyan bir açıklama yapıyor.

Umutları karartılmış, hüsrana uğramış, aldatılmış CHP seçmeninin 13 seçim kaybetmiş bir genel başkanın istifasını istemesinden daha doğal ne olabilir Sayın Özel?

CHP seçmeni sizler o koltuklarda bir ömür boyu oturacaksınız diye seçilmişleri seçmek zorunda mı?

AKP’den Seçmen yaşına gelmiş gençlere tebrik

CHP kurmayları yenilgiyi bile başarı diye pazarlamaya çalışırken, AK Parti seçmen yaşına gelen gençlere isimlerine hitaben doğum günü kutlama mesajı gönderiyor.

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu imzalı doğum günü kutlama mesajında; “Geleceğini oluşturacak her yeni günün bir öncekinden daha güzel, isteklerine uygun ve seni mutlu edecek şekilde olmasını dilerim” cümleleri yer alıyor.

  1. Tur seçiminde 18 yaşına girmiş 50 bin yeni seçmen oy kullandı. Hangi adaya oy verdiklerini sormaya gerek var mı?

Bundan dolayıdır ki AK Parti niçin sürekli zafer kazanıyor sorusunu sormak yerine, insanların kabullenişi ve ortak değerlerini masaya yatırmak daha doğru bir görüş olarak ortaya çıkıyor.

Tarihte yaşananlar bizlere şunu öğretmiştir, elbette ki ders çıkarmak isteyenlere:

Herkesin inandığı bir yalan, yalan olarak algılanmaz

İnsanlık ortak anlayış için kendine ortak bir değer oluşturmuştur ve bunu ortak kabul etmiştir. Herkesin ortak olarak inandığı bir yalan, yalan olarak algılanmaz.

Aynen Ak Parti’nin söylediği yalanların, yalan olarak algılanmadığı gibi…

Cemil Meriç, ‘Kitaptan değil, kitapsızlıktan korkmalıyız” diye yazar ‘Bu Ülke’ adlı eserinde.

Belki her gün ölmemiz, kitapsızlıktandır.

Kim bilir?