“Benim Şehrim, Benim Vekilim”

0

“Yaptığımız çalışmalar ile mazluma bir dal, zalimin de karşısında kocaman bir zor olduk. Rızkımızla tehdit edilmemize rağmen hiçbir gücün karşısında eğilmedik, boyun bükmedik. Doğru bildiğimiz yolda yürüdük ve milletimizin huzuruna millet adına çıktık.”

Antalya Bağımsız Milletvekili Adayı Hakan Halim Okudan, “Benim Şehrim, Benim Vekilim” sloganıyla çıktığı yolda kendisini bu sözlerle ifade ediyor.

Hakan Halim Okudan, Cuma günü seçim çalışmaları dolayısıyla ekibiyle birlikte Manavgat’ta esnaf gezisindeydi. Tesadüfen bir çay ocağında rast geldim. Genç, dinamik ve vatandaşla kurduğu samimi ilişki dikkatimi çekti. Bulunduğumuz masaya geldi, kendini tanıttı ve neden aday olduğunu anlatmaya başladı. Gazeteci olduğumu konuşmasını bitirinceye kadar söylemedim. Ancak veda aşamasında kendimi tanıttım.

Belki de basın mensubu olduğumu söylemeye utandım. Çünkü şehrimiz bir evladı yaşadığı şehrin sorunlarına ses olmak için zorlu bir yola çıkmış ve bizlerin bundan haberdar olmamamızı ayıpladım.

“Şehrimize ithal vekil istemiyoruz”

Türkiye’deki mevcut siyasi partilerin yerel ve bölgesel kalkınmayla ilgili programlarında birçok maddeler yer almasına rağmen partilerin, listelerin seçilebilecek sıralarına dışarıdan ithal edilen isimlerin yazılmasıyla şehrin öz evlatlarının siyaset yapma haklarının elinden alındığını savunan Okudan, “Bundan dolayıdır ki, “Benim Şehrim, Benim Vekilim” sloganıyla tarafsız olarak milletimin huzuruna çıktım” dedi.

Beşkonak/ Ballıbucak doğumlu

Manavgat, Beşkonak/Ballıbucak doğumlu Hakan Halim Okudan, Akdeniz Üniversitesi Adalet Meslek Yüksek Okulu mezunu. Aynı Üniversite’de lisans eğitimini tamamlayarak Ziraat Mühendisi diplomasını almış. Sırasıyla Muratpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Orman Su İşleri Bakanlığı, Eskişehir Orman Bölge Müdürlüğü, Antalya Orman Fidanlık Müdürlüğü, Antalya Orman Bölge Müdürlüğü ve Muratpaşa Belediyesi’nde görev yapmış. Hakan Halim Okudan aynı zamanda Beşkonaklılar Birlik ve Beraberlik Derneği Başkanı olarak görevini hala sürdürüyor.

“Mermer Ocaklarına izin vermedik”

Hemşehrileriyle birlikte zor gibi görünen çalışmaları, “Birlikte Başardıklarımız” başlığıyla seçim broşürü yapan Hakan Halim Okudan, şunları söyledi:

  • Dünya cenneti Beşkonak’ta vatandaşlarımızın rızası alınmadan izni alınan ve kurulmak istenen doğal hayata, ekolojiye zarar verecek, turizmi baltalayacak 3 adet mermer ocağı projesini, hemşehrilerimizle birlikte yasal zeminde gerçekleştirilen mücadeleyle açılmasını önledik.
  • Korkuteli Dereköy’de açılmak istenilen Kömür Ocağı Santrali’ni aynı dayanışma ruhu ile yasal zeminde engelledik.
  • Kırsalda kapanan köy okullarının açılmasını sağladık, bölge muhtarlarımızla el ele vererek yolların yapımı ile elektrik yatırımlarının başlatılmasına ön ayak oldu.
  • Kepez Gaziler’de mülkiyet sorununa destek olduk.
  • Antalya’da yabancı göçü sonrası oluşan kira ve gayrimenkul fiyat artışları konusunda çözüm önerilerinde bulunarak, yetkililere dosya sunduk.

“Antalya’ya hep birlikte sahip çıkacağız”

Tarımdan turizme, konut kiralarından yerel ve bölgesel kalkınmaya dair ciddi projeler hazırladıklarını belirten Hakan Halim Okudan,”Yol uzun çetrefilli ve zor, bunun bilincindeyim ama her zorluğun ötesinin de başarıyı getireceğini de biliyorum. Bunu şehrimin yaşayanlarıyla birlikte başaracağıma inanıyorum. Bu inanç da bizleri daha güçlü yapıyor. Antalya’ya hep birlikte sahip çıkacağız” dedi.