“Erdoğan’da Gidecek, Bonus Kemal’de Gidecek…”

0

Zafer Partisi Genel Başkanı Prof. Ümit Özdağ ‘Anayasaya göre Erdoğan bir kez daha aday olamaz. Aday olabilmesi için sahte bir seçim yenilenmesine ihtiyaç var. Bunun için mecliste 360 vekilin imzasına ihtiyaç var. Altılı masa kendi adayını açıklamaktan acizken CHP ve İYİ Parti yenilen bir seçim için mecliste evet oyu vereceklerini açıkladılar. Buradan şunu anlıyoruz; Altılı masa ve millet ittifakı cumhur ittifakının adayı Erdoğan konusunda anlaştı.’ Dedi.

Suriyelileri-Afganları geri göndereceğiz, Bizimle misiniz?

Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ Manavgat’ta partililer, halk ve esnafla buluştu. Antalya Caddesi’nde işyerlerini ziyaret eden Özdağ, ‘Suriyelileri Afganlıları geri göndereceğiz. Bizimle misiniz?’ diye sorarak esnafın tercihinin Zafer Partisi olması gerektiğini savundu.

Özdağ esnaf ziyaretinin ardından ilçe teşkilat binasının açılışını gerçekleştirdi. Burada kısa bir konuşma yapan Özdağ, gençliğin zaferi büyük bir umutla kucaklaması, Manavgat’ta Türk gençliğinin Zafer Partisi’nin yanında yer almasının kendilerini heyecanlandırdığını dile getirdi.

Gazetecilerin sorularını da cevaplayan Özdağ’ın konuşmasının satır başları şöyle:

  • Manavgatlı gençler sevgiyle yanımıza geldiler, bizleri kucakladılar. Sizlerin vasıtasıyla Manavgat’a sevgilerimi, saygılarımı sunuyorum.
  • Güllü teyzenin altın günleri altılı masanın toplantılarından daha fazla dikkat çekiyor, toplumda daha fazla heyecan uyandırıyor. Altılı masanın ne yapmak istediğini sizler gibi bizlerde bilmiyoruz. Bildiğimiz tek şey; Millet İttifakı’nın yenilenen bir seçime sırf Erdoğan’ın yeniden aday olabilmesi için mecliste evet oyu vereceğini açıklamasıdır.
  • CHP ve İYİ Parti Erdoğan’ın adaylığı konusunda uzlaştı. Bu durum felakettir. Anayasayı savunması gereken muhalefetin Erdoğan’ın anayasayı istismar etme çalışmalarına destek verdiğini görüyoruz.
  • Siyasi Parti Yasasını değiştireceklerini düşünmüyorum. Zaten böyle bir endişeleri de yok. Çünkü partilerinde anti demokratik uygulamaları kullanıp Türkiye’de demokrasi istiyorlar. İktidar partisi zaten demokrasi istemiyor, uygulamıyor. O yüzden mevcut siyasi partiler yasasından memnun olduklarını düşünüyorum.
  • Bu ülkede namusuyla iş yapanlara sözümüz yok. Türkiye’nin 500 milyar dolarını dışarıya götürenlerden elbet hesap soracağız. Bu ülkenin hala işini düzgün yapan, ülkesini seven namuslu, inançlı savcıları, hâkimleri, mahkemeleri var. Adalete olan inancımızı yitirmeyeceğiz.

Erdoğan’da gidecek, Bonus Kemal’de gidecek!

Seçimlerin anayasanın takvimine göre zamanında yapılacağını savunan Özdağ, Erdoğan’ın seçimleri yaptırmaması ihtimali var mı sorusuna verdiği cevapta; ‘Böyle bir ihtimal yok. Dedikoduyla siyaset ve yorum yapmam. Seçim yapılacak. Erdoğan’da gidecek, bonus Kemal’da gidecek!’ dedi.

Pazarcı esnafını da ziyaret eden Özdağ, pazarcı esnafının gösterdiği ilgiden memnun kaldığını belirterek önümüzdeki günlerde Manavgat’ta bir Tarım Çalıştayı gerçekleştireceklerini söyledi.