Fizyoterapistlerin En Mutlu Günü

0

Manavgat’ın Sarılar Mahallesinde Özel  Fizik Tedavi Rehabilitasyon Merkezi’nde görev yapan fizyoterapistler Hüseyin Acar ile Pınar Emirdar, Kaplan Düğün Salonunda yapılan muhteşem bir törenle dünya evine girdi.

Fizyoterapist çiftin nikâhını Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen adına Nikâh Memuru Dudu Gençol kıydı. Gençol, başkan Sözen ve kendi adına genç çifte mutluluk dileklerini iletti. Damada Mustafa Kemal Atatürk imzalı dolmakalem hediye edilirken, evlilik cüzdanı geline takdim edildi.

Genç çifti mutlu günlerinde yalnız bırakmayan davetlileri Dilek-Mustafa Emirdar ile Fatma – Hasan Acar karşıladı. Çiftin, fizik tedavi gören hastaları ile engelli dostları da bu mutlu güne şahitlik ettiler.

Takı merasiminde isim anonsuna izin vermediler

Düğünde fizyoterapist damat ile gelin ülkede engelli sorununa dikkat çekme ve farkındalık oluşturmak için  zeybek oynadı. Daha sonra fizyoterapist çift,  fizik tedavi gören hastalarıyla birlikte yöresel müzikler eşliğinde kaşık oynadı. Ardından çift pasta kesimi yaparak birbirine pasta ikramı yaptı.  Hüseyin-Pınar Acar çifti aldıkları ortak kararla düğünlerinde takı merasiminde  ”damadın, gelinin amcasından dayısından şu takıldı” türü anonslar yapılmaması kararı alarak düğünlerde gösterişli takı merasimlerinin son bulması gerektiğine inandıklarını savundu.

Davetliler, orkestranın çaldığı parçalarla gecenin ilerleyen saatlerine kadar gönüllerince eğlendikleri bir gece yaşadılar.

Manavgat Gerçek Gazetesi olarak bizlerde genç çifte ömür boyu saadetler dileriz.

Abdurahman Büyükkeskin / Manavgat