Ali İhsan Kılınç’ın Türk Dili Bayramı mesajı

0

Milli Yol Partisi (MYP) Manavgat İlçe Başkanı Ali İhsan Kılınç 26 Eylül Türk Dili Bayramı nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı. Kılınç, Türk Dilinin yabancı kelimelerden korunması gerektiğini savundu.

MYP İlçe Başkanı Ali İhsan Kılınç mesajında şu ifadelere yer verdi:

Türk Dili, ortak bir vatan, ortak bir tarih ve milletimizi millet yapan kültürümüzü gelecek nesillere aktarabilecek en önemli unsurdur.

Milli değerlerimizin korunmasında, nesilden nesle aktarılmasında en etkili araçlardan biri olan Türkçemiz, hiç kuşkusuz en önemli kültürel mirasımızdır.

Günümüzde Türkçe’nin eğitim ve öğretimini belirleyecek bütün kurumlar ve her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının, dilimizin yabancı sözcüklerden arınması ve kullanılmaması hususunda büyük bir dikkat ve sorumluluk içerisinde olması gerektiğini düşünüyorum. Yabancı kelimelerle istila halinde olan dilimizi korumak her bir vatandaşın asli görevi olmalıdır. Dilimize, örfümüze, geleneğimize, Türkçemize sahip çıkmak vatan davasına sahip çıkmaktır.

Bu düşüncelerle Türk Dil Bayramı kutluyor, güzel Türkçemizin gelişmesine ve doğru kullanımına katkısı olan bütün kişi ve kuruluşlara teşekkürlerimi iletiyor, dilimizin, devletimiz ve milletimizle birlikte ilelebet baki kalmasını temenni ediyorum.