Manavgat DEVA Partisi 3 bin kase aşure dağıttı

0

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Manavgat İlçe Teşkilat Başkanlığı, Cumhuriyet Meydanı alt sergi alanında gerçekleştirdiği ‘Aşure’  etkinliğine Manavgat halkı yoğun ilgi gösterdi. Etkinlikte 3 bin kâse aşure dağıtıldı.

İYİ Parti’den sonra altılı masanın bir diğer bileşeni olan DEVA Partisi Manavgat İlçe Başkanlığı’nın düzenlediği aşure etkinliğine protokol ve muhtarların yanı sıra Manavgat halkı da yoğun bir katılım sağladı. Dualar ve okunan ilahiler eşliğinde aşureler misafirlere servis edildi.

Günün anlam ve önemine istinaden kısa bir konuşma yapan ilçe Başkanı Dilaver Akpolat, “ DEVA Partisi olarak Aşure gününü çok önemsiyoruz.  Manavgat,  aşurelerin içerik olarak anlam kazandığı ilçelerin başında gelir. Manavgat bir aşureyi andırır. Aşure içinde mesaj taşır, farklı zenginlikleri taşır” dedi.

DEVA Partisi İlçe Başkanı Dilaver Akpolat konuşmasının devamında şu ifadelere yer verdi:

“Onlarca çeşitli besinden muhteşem bir lezzet doğar ve insanlığa birlikten, dirlikten bahseder.

Bizler bu özel yemeği anlamlandıran o acılı günü analım hem de verdiği mesajı anlayalım. İçerisinde her milletten her dinden her renkten insan barındıran bu kardeşlik felsefesini anlayışını hep canlı tutalım. Bir ve diri olalım…

Her millete annelik yapan bu güzel Anadolu toprağı ve bu toprakların asıl sahibi değerli Manavgatlı kardeşlerimize bu güzel muharrem ayında çok teşekkür ediyoruz. Muharrem aylarını tebrik ediyorum.

Geçen sene tarihin en büyük yangını maalesef ciğerlerimizi yaktı. Bu felaket bizi yıldırmadı yıldırmayacak, DEVA partisi olarak söz veriyoruz!  Manavgat’ı yeniden o eski güzel muhteşem günlerine geri getireceğiz, Manavgat’ın her santimine ağaç dikeceğiz. Söz veriyoruz.

Hüzünlü anları böyle özel günlerde unutmak ve geleceği umutla kurmak için bu güzel günde Manavgatlı’ ya biz hazırız diyoruz.!!!

Paylaştığımız aşurenin Manavgat halkımıza birlik, beraberlik, hoşgörü, dostluk, kardeşlik ve sağlık getirmesini temenni ediyorum”