Böcek’in Altın Kemer Sevinci

0

663. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde başpehlivanlığı, Mustafa Taş’ı mağlup eden Antalya Büyükşehir Belediyesi güreşçisi Yusuf Can Zeybek kazandı. 662. Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde de başpehlivan olan Yusuf Can Zeybek, böylece üst üste ikinci zaferini elde etti.

Yusuf Can Zeybek üst üste ikinci kez başpehlivan

Edirne’de bu yıl 663’üncüsü düzenlenen Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde finalde Konyaaltı Belediye güreşçisi Mustafa Taş’ı yenerek üst üste ikinci kez başpehlivan olan ve altın kemeri Antalya’ya getiren YUSUF Can Zeybek’in bu başarısı Belediye Başkanı Muhittin Böcek’i sevince boğdu. Böcek, Antalya Büyükşehir Belediyesi adına güreşen tüm sporcularla tek tek ilgilendi ve başarılarından dolayı tebrik etti.

Başpehlivanların kupa ve madalyaları Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, CHP Genel Başkanı Özgür Özel tarafından verildi. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz Yusuf Can Zeybek’e altın kemerini taktı.

Manavgatlı Güreş Severler Üzüldü

Manavgatlı güreş severler büyük umutlarla transfer edilen Manavgat Belediyesi sporcusu Ali Gürbüz gibi favori bir ismin erken elenmesine üzüldü. Manavgat Belediyesi adına güreşen Serhat Gökmen’in ise yarı finalde Mustafa Taş’a yenilmesi ayrı bir üzüntü yaşattı. Kırkpınar altın kemerinin Antalya’da kalması Manavgatlı güreş severler için az da olsa teselli oldu.