Başkan Kocagöz’den 8 mahalleye doğal gaz müjdesi

0

Kepez ilçesinde bu yıl 8 mahalle daha konforlu enerji doğal gazla buluşuyor. 87 kilometre (km) dağıtım, 52 km servis hattı çalışmasıyla 16 bin konuta doğal gaz götürülecek. Yılsonunda ise ilçede gazın ulaştığı konut sayısı 174 bin olacak.

Kepez Belediye Başkanı Mesut Kocagöz, doğa gaz dağıtım şirketi Enerya temsilcileriyle ilçede devam eden ve planlanan doğal gaz yatırımlarıyla ilgili toplantı gerçekleştirdi.   
Enerya Bölge Müdürü Mehmet Akif Tulukçu, başkanlık makamındaki toplantıda, bu yıl Kepez ilçesinde hangi mahallelerde doğal gaz hattı çalışması yapacaklarıyla ilgili bilgi verdi. 

Hangi mahallelere gaz geliyor?
Başkan Mesut Kocagöz de bilgilendirmenin ardından yaptığı açıklamada bu yıl ilçede 8 mahalleyi temiz ve konforlu enerji doğal gazla buluşturacaklarının müjdesini verdi.
Başkan Kocagöz, gaz dağıtım şirketi öncülüğünde Esentepe, Çamlıbel, Göçerler, Fatih, Hüsnü Karakaş, Gazi, Sütçüler ve Göksu mahallelerini güvenli, konforlu ve çevreci ısıtma sistemi doğal gazla buluşturacaklarını açıkladı.

Doğal gazda hedef Kepez’in tüm mahalleleri
Kepez ilçesinde 68 mahalle olduğunu anımsatan Kocagöz, “Yılsonu itibariyle 40 mahallemize gazı ulaştırmış olacağız. Hedefimiz, tüm mahallelerimizi temiz ve konforlu enerjiyle buluşturmak. Görev yıllarımız içerisinde bu hedefimizi gerçekleştirmek için çalışacağız.” ifadesini kullandı.
Başkan Mesut Kocagöz döneminde yatırım programına alınan mahallelerde doğal gaz altyapı çalışmaları da başladı. Yapımına başlanılan 87 km dağıtım ve 52 km servis hattıyla 8 mahallede 16 bin konut doğal gaz ulaştırılacak.

 Bu yılın doğal gaz çalışmaları başladı
İlçenin doğu yakasında yer alan Mehmet Atay Caddesi’nde montajına başlanılan çelik borularla gaz,  imara uygun konutlaşması büyük oranda tamamlanan Hüsnü Karakaş, Sütçüler, Gazi ve Göksu mahallelerine ulaştırılacak.  
Gaz dağıtım şirketi, daha sonra ilçenin batı yakasındaki Esentepe, Çamlıbel, Göçerler ve Fatih mahallelerinde şebeke imalatı çalışmalarını sürdürecek. Fatih Mahallesi’nde, gaz çalışması, imara uygun konutlaşmanın tamamlandığı bölümünde gerçekleştirilecek.

Kepez’in 40 mahallesine gaz
Doğal gaz hattı çalışması sonucu yolların bozulan asfalt ve kaldırımının bakım ve onarımı da Kepez Belediyesi ve gaz dağıtım şirketi işbirliğiyle yapılıyor.
Bu yılın yatırım planlamasıyla 68 mahallesi olan Kepez ilçesinde 40 mahallede doğal gaz çalışması tamamlanmış olacak.
 İlçede, bu yıl 87 km dağıtım hattı, 52 km servis hattı yapılarak, 16 bin konutun kapısına doğal gaz götürülecek. Yılsonunda ise gazın ulaştırıldığı konut ve potansiyel konut sayısı 174 bin olacak.