CHP’li Kaya, “Manavgat Halkını Oyalamayı Bırakın!”

0

Cumhuriyet Halk Partisi Antalya Milletvekili Aykut Kaya, İnşaatları aynı tarihlerde başlayan Aksu Devlet Hastanesi yüzde elli, Payallar Devlet Hastanesinin inşaat seviyesi yüzde 40’a ulaşırken Manavgat’ta bu gecikme neden diye sordu?

Cumhuriyet Halk Partisi Antalya İl Başkanı Nail Kamacı, İlçe Başkanı Oykun Başar, Antalya milletvekilleri Aliye Coşar, Sururi Çorabatır ve Mustafa Erdem’in katıldığı Manavgat Devlet Hastanesi inşaatının önünde yapılan basın açıklamasında konuşan Aykut Kaya, Manavgat’ın bu gecikmeyi hak etmediğini dile getirdi. Kaya, “Manavgat halkını oyalamayı bırakın” dedi.

“Yer seçiminin yanlış olduğunu defalarca söyledik”

2023 yılının başında sözleşmesi imzalanan ve 6 ay sonra bitirilmesi vaat edilen Manavgat Yeni Devlet Hastanesi’nin ilerleme durumunun yüzde 5 seviyesinde olduğuna dikkat çeken Milletvekili Aykut Kaya, “Yer seçiminin yanlış olduğunu, bundan dolayı ciddi maliyet ve zaman kaybı olacağını defalarca dile getirmemize rağmen, ısrarla bu yerde inşaat yapmakta diretilmiş ve bu sonuç ortaya çıkmıştır” ifadelerini kullandı.

“İktidardan net bir açıklama bekliyoruz”

“İktidar yetkililerini Manavgatlı hemşehrilerimize bu hastane inşaatının süreci ve bitiş tarihiyle ilgili net bir açıklama yapmaya davet ediyorum” diyerek çağrıda bulunan Kaya, “Aynı dönem inşaatı başlayan devlet hastanelerinde Aksu Devlet Hastanesi yüzde 50 seviyesini, Payallar Devlet Hastanesi yüzde 40 seviyesini geçmiş durumda.” diyerek gecikmeye tepki gösterdi.

“Manavgat’ımız bunu hak etmiyor”

“Ekonomisi 40 ilden büyük olan, yazın nüfusu 1 milyonu geçen Manavgat’ımız bunu hak etmiyor ve umut ediyorum ki, sağlık gibi temel bir hak tasarruf tedbirlerine takılmamıştır” diyen Milletvekili Kaya, “Söz konusu olan Manavgat’ta yaşayan vatandaşlarımızın sağlık ve yaşam hakkı…” diyerek sözlerini tamamladı.