11 milyon 500 bin liralık vurgun

0

Kendilerini kamu görevlisi olarak tanıtıp dolandırıcılık yapan yedi kişi yakalandı. Yakalanan şahıslar dört ayrı kişiyi 11 milyon 500 bin lira dolandırdı.

Asayiş Şube Müdürlüğü görevlilerimizce yapılan çalışmalarda;  özellikle 70 yaş ve üzerindeki vatandaşlara telefonda kendilerini ‘MİT MENSUBU, CUMHURİYET SAVCISI, HÂKİM, EMNİYET VE JANDARMA GÖREVLİSİ’ olarak tanıtıp, adınız ‘terör örgütüne karıştı, kimliğiniz bir olayda kullanıldı’ şeklinde söylemlerle baskı altına alıp, güven kazanma amaçlı üst düzey kamu görevlileri adına düzenlenen sahte kimlik vb. belgelerin fotoğraflarını cep telefonlarına göndererek 4 ayrı müştekiyi 11 Milyon 500 Bin ₺ dolandıran 7 şüpheli tespit edildi.

Şüphelilerin yakalanmasına yönelik Antalya merkezli iki ilde yapılan eş zamanlı operasyonda 7 şüpheli yakalandı. Şüphelilerden elde edilen cep telefonları, sim kartları ve dijital materyallere el konuldu.

‘Nitelikli Dolandırıcılık’ suçundan adli makamlara sevk edilen şüphelilerden 3 kişi tutuklandı.

Antalya Valiliği Basın Masasından yapılan açıklamada, “Antalya Emniyet Müdürlüğü olarak suç ve suçlularla mücadelemiz, yasaların verdiği yetki ve sorumluluk bilinci ile hız kesmeden kararlılıkla devam edecektir. UNUTMAYALIM! HİÇBİR KAMU GÖREVLİSİ SİZDEN PARA İSTEMEZ!” denildi.