“Pruvanız neta, dümeniniz viya, rüzgârınız kolayına olsun!”

0

Antalya Valisi Hulusi Şahin Sahil Güvenlik Komutanlığı’nın 42’inci kuruluş yıldönümü nedeniyle kutlama mesajı yayımladı. Vali Şahin, “ Pruvanız neta, dümeniniz viya, rüzgârınız kolayına olsun!” dedi.

Antalya Valisi Hulusi Şahin kutlama mesajında u ifadelere yer verdi:

“Sahil güvenlik teşkilatımız, Mavi Vatanın güvenliği için kurulduğu günden bu yana, denizlerimizde ve kıyılarımızda güvenliği sağlama, vatandaşlarımızın huzur ve refahını koruma noktasında büyük bir özveri ile çalışmaktadır. Ülkemizin güvenliğini ve refahını sağlamak adına fedakârca çalışan sahil güvenlik personelimizin üstün gayretlerini takdir etmek ve geleceğe dair umutlarımızı paylaşmak istiyorum. Bu özverili çalışmaların ardında yatan tarih, başarılar ve geleceğe yönelik umudumuzu paylaşmaktan da büyük bir onur duymaktayım.

Sahil güvenlik teşkilatımız, kuruluşumuzdan bu yana denizlerimizin ve kıyılarımızın güvenliğini sağlamak için kesintisiz olarak hizmet vermektedir. Çok geniş sorumluluk alanlarına sahip sahil güvenlik teşkilatımız, teknolojinin de gelişmesiyle birlikte, kendini yenileyerek daha etkin ve kapsamlı bir hizmet sunma kapasitesine ulaşmış, daha güçlü ve donanımlı hale gelmiş, denizlerimizdeki güvenliği sağlama kapasitesi önemli ölçüde artmıştır.

Günümüzde sahil güvenlik teşkilatımız, sadece denizlerde değil, aynı zamanda hava unsurlarını da kullanarak geniş bir operasyonel yetkinliğe sahiptir. Geçmişte birçok başarılı operasyona imza atmış olan teşkilatımız, arama ve kurtarma, çevre koruma görevlerinin,   yanında, kaçakçılıkla, insan kaçakçılığı ve yasadışı göç ile mücadele etmektedir ve üstün başarılar elde etmektedir.

Halkımızın sahil güvenlik faaliyetleri hakkında daha fazla bilgi sahibi olması, bizimle işbirliği yapması ve destek vermesi, güvenli ve huzurlu bir toplum için önemlidir.

7 gün 24 saat Mavi Vatanımızın korunmasında görev yapan Sahil Güvenlik Komutanlığı’mızın 42’inci Kuruluş Yıl Dönümünü en içten duygularımla kutluyor, değerli mensuplarına başarılar diliyorum. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını milletimizin huzur ve güvenliği ile ülkemizin bölünmez bütünlüğü uğruna canlarını esirgemeyen aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, gazilerimize şükranlarımı sunuyorum.

Pruvanız neta, dümeniniz viya, rüzgârınız kolayına olsun.”