DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu Manavgat’a Geliyor

0

Türkiye Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) Genel Başkanı Dr. Arzu Çerkezoğlu, bir dizi ziyaretlerde bulunmak için 11 Haziran Salı günü (Yarın) Manavgat’a geliyor. Çerkezoğlu’nun Salı Günü Saat 15.00 sularında Manavgat Devlet Hastanesi’nde basın açıklaması yapacağı gelen bilgiler arasında.

Türkiye İşçi Partisi (TİP) ve Devrimci Sağlık İşçileri Sendikası (Dev. Sağlık. İş) tarafından organize edilen ziyarette sağlık çalışanlarının sendikal hakları ile ilgili bilgiler verilecek. Ayrıca Manavgat Devlet Hastanesi’nde son günlerde yaşandığı iddia edilen sağlık çalışanlarına uygulanan mobbing(*) masaya yatırılacak.

DİSK Genel Bakanı Dr. Arzu Çerkezoğlu, Manavgat Devlet Hastanesi’nde öğle saatlerinde sağlık çalışanlarıyla bir araya gelecek ve sonrasında saat 15.00 sularında hastanede bir basın açıklaması yapacak.

TİP İlçe Başkanı Şerife Aslan, Dr. Arzu Çerkezoğlu’nun basın açıklamasına Manavgat halkını davet ederek, destek verilmesini istedi.

(*) Mobbing: Bir grup insanın, bir kimseye veya başka bir gruba sosyal kabadayılık yapması. Psikolojik şiddet, baskı, kuşatma, taciz, rahatsız etme veya sıkıntı vermek anlamına gelir.