Manavgat’taki Yangınlar Kontrol Altında

0

Manavgat’ın Evrenseki ve Kızılağaç mahallelerinde yangın paniği yaşandı. Yerleşim yerlerine yakın kırsal alanda bilinmeyen bir nedenle çıkan yangın, rüzgârın da etkisiyle yayıldı.

Manavgat’ın Evrenseki ve Kızılağaç mahallelerinde, akşam saatlerinde çıkan yangınlar, Manavgat Belediyesi ekipleri, iftaiye ekipleri ve vatandaşların yoğun çabalarıyla kontrol altına alındı. Olay yerindeki acil durum ekipleri, büyük bir özveriyle yangına müdahale ederek, yangının yayılmasını önledi.

Manavgat Kaymakamı Adil Karataş, CHP Manavgat İlçe Başkanı Oykun Başar, Manavgat Belediye Başkanı Niyazi Nefi Kara, CHP Manavgat Milletvekili Aykut Kaya, olay yerine gelerek çalışmaları yakından takip ettiler.

Yangın sırasında mahalle sakinleri ve bölge halkı büyük bir panik yaşarken, Manavgat Belediyesi ekipleri ve diğer acil durum birimleri hızla müdahale ederek yangının büyümesini engelledi. Bölgedeki yangın kontrol altına alındıktan sonra soğutma çalışmalarına başlandı.Yangında herhangi bir can kaybı yaşanmazken, bazı ev, narenciye ve zeytin ağaçları ile arı kovanları zarar gördü.

Yangın haberi duyulur duyulmaz bölgeye giden Manavgat Belediye Başkanı Niyazi Nefi Kara, yerleşim yerlerine yakın kırsal alanda bilinmeyen bir nedenle çıkan yangının, rüzgârın etkisiyle hızla yayıldığını belirtti. Başkan Kara, “Belediyemizin, acil durum ekiplerinin ve vatandaşlarımızın büyük özverisi sayesinde yangının yayılmasının önlendik. En büyük tesellimiz can kaybımızın olmaması. Müdahaleleriyle daha büyük bir felaketi önleyen herkese teşekkür ederim.” ifadelerini kullandı.