İYİ Parti’de bir istifa daha

0

Manavgat’ın genç iş insanlarından Orçun Veysel Kaya İYİ Parti’den istifa etti. İstifasını sosyal medya hesabından duyuran Kaya, istifa gerekçesi olarak partinin gençliğe yönelik gelecek politikalarının umut vaat etmediğini gerekçe gösterdi.

Antalya İYİ Parti Milletvekili Aykut Kaya’nın partisinden istifa etmesinin ardından Manavgat İlçe Teşkilatı’nda yaprak dökümü başladı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde İYİ Parti’den 4. Sıra Belediye Meclis Üyesi Aday Adayı olan Orçun Veysel Kaya’nın partisinden istifa etmesi birlikte yürüdüğü genç tabanda olumlu karşılandı.

İYİ Parti gençlere umut vermiyor

Gençlerin İYİ Parti’den umudunu kestiğini ve üst yönetim kadrolarında yaşanan sıkıntılar ile belirsizliklerin gençlerde karamsarlık duygularının yeşermesine neden oluşturduğunu belirten Kaya, “ Gençler enerjileriyle yaşadıkları kente katkı sunmak istiyor. Ancak bu hayallerini gerçekleştirecek ortamı bulamamanın da sıkıntısını yaşıyor. Bizler de özgürce düşüncelerimizi söyleyebilecek, hizmet etmemize olanak sağlayacak bir yapı içerisinde yer almak için içimizde yanan ateşi söndürmemeye yemin ettik. Mücadelemiz artık bu doğrultuda devam edecektir” dedi.

Orçun Veysel Kaya’nın İYİ Parti’den istifasının ardından önümüzdeki günlerde partiden altmış kişilik bir gurubunda istifa edeceği gelen kulis bilgileri arasında.