Kaya İYİ Parti’den İstifa Etti

0

İYİ Parti Antalya Milletvekili Aykut Kaya partisinden istifa etti. Kaya, İYİ Parti’den istifa ettiği sosyal medya hesabından kamuoyuna duyurdu.

Kaya istifa dilekçesinde; “Büyük bir heyecan ve umutla dâhil olduğum İYİ Parti’de, milletimiz ve ülkemize hizmet etme koşullarının ortadan kalktığını üzülerek görmekteyim. Bu nedenle İYİ Parti üyeliğinden istifa etme kararı aldım” ifadelerine yer verdi.

İstifa kararı almasının kendisi için kolay olmadığını belirten Aykut Kaya, millete ve Antalya’ya daha iyi hizmet etmek için istifa etmesinin gerekli olduğunu söyledi. Kaya, “Bugünden sonra siyasete, milletimizin menfaatlerini her şeyin üstünde tutarak devam edeceğim. Gelecek günlerde ülkemiz ve milletimiz için daha güzel yarınlar inşa etme adına azim ve kararlılıkla çalışacağımın bilinmesini isterim” dedi.

Antalya Milletvekili Aykut Kaya’nın partisinden istifa etmesi Ankara siyasi kulislerinde heyecan yarattı. Kulislerde Kaya’nın hangi partiye gideceği tartışılırken, Kaya’nın Cumhuriyet Halk Partisi’yle yakın temasta olduğu konuşuluyor.

Kaya şayet CHP saflarına katılırsa, CHP’nin Antalya’da vekil sayısı yediye çıkacak.