Manavgat’ta 19 Mayıs Murat Boz konseriyle kutlandı (video haber)

0

Manavgat Belediyesi 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın 105’inci yılını fener alayı ve Murat Boz konseriyle kutladı.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları saat 20.00’de Manavgat Cumhuriyet Meydanı’nda fener alayı yürüyüşüyle başladı. Fener alayına Manavgat Belediye Başkanı Niyazi Nefi Kara ile eşi Hacer Ceyhan Kara, CHP Manavgat İlçe Başkanı Oykun Başar, CHP Antalya Milletvekili Sururi Çorabatır, belediye başkan yardımcıları, belediye meclis üyeleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, oda başkanları, muhtarlar, basın mensupları ve binlerce vatandaş katıldı. Binlerce Manavgatlı ellerinde Türk Bayrakları ve meşalelerle Cumhuriyet Meydanı, Yapay Şelale ve İbrahim Sözen Caddesi üzerinden Atatürk Kültür Merkezi’ne ulaştı. Coşkulu marşlar ve meşaleler eşliğinde Atatürk Kültür Merkezi’ne ulaşan Manavgatlılar muhteşem bir görüntü ortaya çıkardı.

Kutlamalar Murat Boz konseriyle taçlandı

Atatürk Kültür Merkezi önündeki kutlamalar ünlü DJ Berk Batı’nın muhteşem sahne şovuyla başladı. DJ Berk Batı’nın harika sahne performansının ardından ünlü sanatçı Murat Boz sahne aldı. AKM önünde toplanan kalabalık Murat Boz’un enerjik performansıyla adeta büyülendi. Sahnede gösterdiği muhteşem performansla izleyicileri kendine hayran bırakan ünlü sanatçı, sevilen şarkılarıyla geceye renk kattı. Boz; Janti, Özledim, Maximum, Püf, Kalben, Adını Bilen Yazsın, Aşkı Bulamam Ben gibi sevilen parçalarını seslendirdi. Konser, kent genelinde coşkulu bir şekilde geçen Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın en özel anlarından biri oldu.

“Murat Boz sizler için geldi”

Konser sırasında Murat Boz’a Manavgat Belediye Başkanı Niyazi Nefi Kara tarafından çiçek ve plaket takdiminde bulunuldu. Başkan Kara, Murat Boz’un Manavgatlıları kırmayıp geldiğini belirtti. Başkan Kara ve Murat Boz, tüm vatandaşları arkalarına alarak bir hatıra fotoğrafı çektirdi. Sahneden indikten sonra Manavgatlıların arasına giren Başkan Kara ile eşi Hacer Ceyhan Kara’ya, vatandaşlar büyük ilgi gösterdi. Yoğun ilgiyi karşılıksız bırakmayan Niyazi Nefi Kara ve Hacer Ceyhan Kara, bolca hatıra fotoğrafı çektirdi.

Başkan Kara’dan Bağımsız Türkiye vurgusu

19 Mayıs 1919’da başlayan bağımsız Türkiye mücadelesinin Atatürk’ün izinde sonsuza kadar süreceğini söyleyen Manavgat Belediye Başkanı Niyazi Nefi Kara, Tahsin Saraç’ın “İşte O Atatürk” şiirinin ilk mısrasını okudu. Başkan Kara, “Atatürk’ün yolunda bıkmadan, usanmadan, yorulmadan yürümeye ant içiyoruz.  Sizler var oldukça, 19 Mayıs 1919’da başlayan tam bağımsız Türkiye mücadelemiz, Atatürk’ümüzün izinde sonsuza kadar devam edecektir. Hepiniz sağ olun, var olun.” ifadelerini kullandı.

Başkan Kara’nın okuduğu şiir şu şekilde:

Kir tutmaz, gölge tanımaz, bitek topraklarında

Saldırganların yüzüne ilk yumruğu indirmiş

Yiğit, soylu bir halkın, yiğit ve tok sesi

Çağlar karanlığında Anadolu gecesinden

Ezilenlere umut yanan ilk çoban ateşi

İşte o ATATÜRK