‘Hayatı Kafama Takıyorum’

0

Manavgat İlçe Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Hizmetleri’ne bağlı ekipler, bilgilendirme çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Ekipler bu kez motosiklet kazalarına dikkat çekmek için; ‘Hayatı Kafama Takıyorum” sloganı ile kullanıcıları bilgilendirdi.

Motosiklet sürücüleri bilgilendirildi

Manavgat İlçe Emniyet Müdürlüğü, Trafik Büro Amirliği ve Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği görevlileri Antalya Caddesi üzerinde Kask Uygulaması yaptı. Uygulamada motosiklet sürücülerine; “Hayatı Kafama Takıyorum, Kask Motosiklet Kullanırken Hayat Kaskonuz, Kaskınızı Takmadan Yola Çıkmayın” sloganları eşliğinde “Trafikte Kask Takmanın Önemi” hakkında broşürle bilgilendirme yapıldı.

Polislik mesleği tanıtıldı

Ekipler ayrıca- “Polis Mesleğini Tanıtma” projesi kapsamında; Küçük Hasan İlkokulunda öğrencileri ziyaret etti.  Ziyarette polis olmak isteyen, polis mesleğini merak eden öğrencilere Emniyet Teşkilatı tarafından yapılan iş ve işlemler, polis olmak için gerekli şart ve aşamalar ile polis olunurken izlemeleri gereken yollar hakkında bilgiler verildi, konu ile ilgili sorular yanıtlandı.

Suç ve suçluyla mücadele devam ediyor

Manavgat İlçe Emniyet Müdürlüğü Basın Masasından yapılan açıklamada; “Teşkilat olarak toplumun her türlü tehlikeden korunmasını sağlamak, suç ve suçlu ile daha etkin bir şekilde mücadele edebilmek ve önleyici tedbirlerin alınmasına toplumu dahil ederek vatandaşlarımızda güvenlik bilinci ve anlayışının oluşmasını sağlamak amacı ile, “Toplum Destekli Polislik Hizmetleri ” çerçevesinde çeşitli çalışmalar yürütmekteyiz.” Denildi.