Başhekim Ebeleri Unutmadı

0

Manavgat Devlet Hastanesi Başhekimi Opr. Dr. Mehmet Deniz ve idari personel, 21-28 Nisan ‘Ebeler Haftası’ dolayısıyla hastanede görevli ebelerin günlerini kutladı.

Ülkemizde anne-bebek sağlığının en büyük destekçisi olan ve dünyaya geldiğimizde ilk tanıştığımız insanlar olan kıymetli ebelerimizin Ebeler Haftası’nı kutluyor, kutsal görevlerinde başarılar diliyorum; diyerek pastayı kesen Başhekim Mehmet Deniz, kestiği pastayı elleriyle ebelere ikram etti.

Başhekim Opr. Dr. Mehmet Deniz’in ‘Ebeler Haftası’ nedeniyle düzenlediği kutlama organizasyonuna İdari ve Mali Hizmetler Müdür V. Cavit CESUR, Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Havva AVCU, Sağlık Bakım Hizmetleri Müdür Yardımcıları Melek Arslan BIYIK ve Ayşe GÖKDOĞAN katılım sağladı.

Manavgat Devlet Hastanesi Başhekimi Mehmet Deniz açıklamasında, “ Ebeler Haftası, ebelerin fedakârlıklarını takdir etmenin yanı sıra, toplumun doğum ve annelik konularında farkındanlığını artırmak için de bir fırsattır. Ebelerin sağlık sistemindeki rolü büyük önem taşımaktadır ve onların çalışmaları, sağlıklı bir toplumun temel taşlarından birini oluşturur. Bu vesileyle; Anne ve çocuk sağlığımızın koruyucusu, hayatın ilk anlarının tanığı, evlatlarımızın ilk şefkatli kucağı olan Ebelerimizin; Ebeler Haftası kutlu olsun!” ifadelerine yer verdi.