Kara, “Her çocuğun yüzünün güldüğü bir Manavgat ve Türkiye diliyorum”

0

Manavgat Belediye Başkanı Dr. Niyazi Nefi Kara, “Güzel ülkemizin tüm vatandaşları eşit haklara ve sorumluluğa sahiptir. Hiç kimse diğerinden üstün değildir; herkes milli iradenin ortak parçasıdır. Bu iradenin merkezi ise Türkiye Büyük Millet Meclisi’dir” dedi.

TBMM’nin kuruluşunun 104. Yılı ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınlayan Manavgat Belediye Başkanı Dr. Niyazi Nefi Kara, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün başkanlığında, 23 Nisan 1920 tarihinde kurulan TBMM’nin önemine dikkat çekti.

Manavgat Belediye Başkanı Dr. Niyazi Nefi Kara, kutlama mesajında; “Vatandaşlarımızın hak ve özgürlüklerini korumak, demokratik, laik, sosyal hukuk devletini geliştirmek ülkemizi ve yaşadığımız kenti çağdaş uygarlık seviyesinin bile üstüne çıkmasını sağlamak öncelikle milletin vekillerinden oluşan TBMM’nin ve biz yerel yöneticilerin görevidir.

default

Öte yandan esaret ve işgal zincirlerini kıran, insanlarımızı özgürlüğe kavuşturan, milletin kanıyla, canıyla elde ettiği egemenliğimizin simgesi olan Meclisimizin kuruluş günü bizzat Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk tarafından çocuklara ve yeni nesillere armağan edilmiştir. Dolayısıyla çocuklarımıza bırakacağımız en değerli miras, özgür ve adil bir Türkiye’dir.

Bu duygu ve düşüncelerle TBMM’nin kuruluşunun 104. Yıldönümünde başta büyük Atatürk olmak üzere milletimizin bağımsızlığı ve özgürlüğü için canını feda eden kahramanlarımızı, şehit ve gazilerimizi saygıyla anıyor, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyor, her çocuğun yüzünün güldüğü, kalbinin sevgiyle ısındığı bir Manavgat ve Türkiye diliyorum”  ifadelerine yer verdi.