Manavgat Belediyesi’nden Bahar Temizliği

0

Manavgat Belediye Başkanı Niyazi Nefi Kara’nın seçim kampanyası süresince dillendirdiği, “Yatmaya değil çalışmaya geliyoruz” söylemi meyvelerini vermeye başladı. Manavgat’ın ana arterleri, sokakları, çöp konteynerleri ile cadde üzerindeki çöp bidonları deterjanla yıkanmaya başlanarak dezenfekte edildi.

Temizlik İşleri Müdürlüğü’nün görev tanımı ve sorumluğu için Başkan Yardımcısı Engin Tüter’i yetkilendiren Başkan Niyazi Nefi Kara, çevre temizliğine azami özen gösteren bir yönetim anlayışına sahip olduklarını söyledi.

“Çevremizi temiz tutalım, birlikte çalışalım”

Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerinin çalışmalarına aralıksız devam edeceğini belirten Başkan Kara, “Ekiplerimiz, kentimizdeki çöp ve atıkları toplamak, sokakları süpürmek, parkları temizlemek, cadde ve sokakları yıkamak için yoğun bir şekilde çalışıyorlar. Ancak çevre temizliği sadece bizim ekiplerimizin işi değil, hepimizin sorumluluğu. Lütfen atıklarınızı doğru bir şekilde, sizlere belirtilen saat dilimleri içerisinde atın. Çevremizi temiz tutmak için birlikte çalışalım” dedi.

Caddeler ve sokaklar sabunlu suyla yıkanıyor

Detaylı temizlik çalışmaları kapsamında ilk olarak yol kenarlarında büyüyen yabani otlar temizlenerek gelişigüzel atılan bahçe atıklarının da toplanması sağlandı.

Çalışmaların devamında ise bölgedeki cadde ve sokaklar arazöz araçları ile süpürülüp yıkandı. Ayrıca çöp konteynerleri ve cadde üzerindeki çöp bidonları sabunlu suyla yıkanarak dezenfekte edildi.

Temizlik çalışmalarının periyodik olarak her mahallede aralıksız olarak devam edeceği bildirildi.